Zbraň na vysoký cholesterol. Zvýšená hladina cholesterolu v krvi může podstatně ovlivnit náš zdravotní stav. Týká se to zejména tepen, cév, které zužuje, ovlivňuje průtok krve a tím i činnost srdce. Pokud ale do stravy zařadíme místo

tuku a másla, které nebezpečný cholesterol obohacují, rostlinný olej, můžeme hodně zachránit. Výzkumy ukazují, že především olivový olej má blahodárné účinky na náš organismus. Obsahuje totiž velké množství nenasycených mastných kyselin, které působí příznivě na obsah cholesterolu v krvi, a dokonce pomáhají jeho obsah snižovat. Tyto kyseliny mají také vliv na růst i vývoj těla a na správnou srážlivost krve. Důležité však je, abychom jídlo připravovali jen na malém množství oleje a při vysoké teplotě. Během vaření olej zředíme trochou vody. Díky tomu jídlo nasaje jen malé množství tuku.

Nech mě spát! Až 75 % Američanů má takové problémy se spánkem, že to negativně ovlivňuje jejich pracovní výkony i řidičské schopnosti. A nejen to. Spánkový deficit ničí také partnerské vztahy. Na plnění „manželských povinností“ jsou často tak unavení, že to bývá jedna z nejčastějších příčin manželských problémů. Je to dáno velkým pracovním nasazením, nebo spíš vzrůstající obezitou celého národa?

Máme se děsit zapomínání? Alzheimerova nemoc je velkým strašákem. Že tu a tam něco zapomenete, však ještě neznamená, že se jí musíte obávat. Nejspíš je za tím roztržitost. Je přesto nutné zamyslet se nad svým životním stylem. Může totiž jít o obrannou reakci mozku. Spouští se, když je člověk dlouhodobě unavený nebo ve stresu. Zkuste polevit v životním tempu. Teprve pokud se věci ani potom nezlepší, zajděte za odborníkem.
(dra)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2505040
DnesDnes99
VčeraVčera573
Tento týdenTento týden3292
Tento měsícTento měsíc16386

Partnerské weby

apartman banner