Pohyb je pro každého člověka nutností. Zbavuje tělo nadbytečných kilogramů, zvyšuje jeho pružnost i odolnost proti nemocem. Jóga je příjemným a prospěšným cvičením, které pomáhá nenásilně a nebolestivě doplnit rezervy v naší pohybové aktivitě. Jógou se mimo jiné zabývá i psycholožka, záhadoložka a astroložka Olga Krumlovská. S jejím svolením vám nabízíme cvičební sestavy z její knihy Jóga podle ročních období. Každý týden tu najdete jednu novou cvičební pozici. Jsme u sestavy pro podzimní týdny.
40. týden roku
Olga Krumlovská říká:
Vyžeňte z organismu negativní energii a nečistoty.
Vyjděte z pozice předešlého týdne, ruce však spojte pevně za zády a dbejte o to, abyste udrželi rovnováhu co nejdéle a přitom pravidelně a zhluboka dýchali. Zavřete oči a soustřeďte se. Z těla odchází a vpíjí se do země negativní energie, tělo se očišťuje. Tato pozice je zvlášť vhodná při infekčních onemocněních.
Pro lepší a rychlejší pročišťování organismu lze použít i různé kameny, které vám mohou pomoci také jako talismany. Nejúčinnější bývá jantar, který má největší schopnost odvádět jedy z těla. Můžete jej držet v dlani a ruce za zády spojit, nebo ho můžete mít v podobě náhrdelníku či jiného šperku. Podstatné je, aby byl kámen v přímém kontaktu s tělem. Dalšími kameny, které mohou přispět k očistnému procesu, jsou křišťál, jaspis, krevel, růženín…
Pročištění napomáhají rovněž zlato a platina. Mají zároveň hojivé účinky a zpomalují stárnutí. Stříbro zase dezinfikuje a působí jako dobrá prevence nemocí a infekcí. Protože má tělo v průběhu procvičování sklon výrazně se zbavovat jedů, je třeba používaný kov nebo kámen každý den očistit od negativní energie a nečistot. Můžete je omýt vodou s octem a pak dát na slunce, popřípadě kámen vystavte přirozenému dennímu světlu a vzduchu v otevřeném okně. Toto řešení však není vhodné v době inverzí a mlh,v takovém případě kámen či kov pouze omyjte. Některé kameny se dobíjejí tím, že se zakopou do země nebo položí na trávu, to však v podzimním období raději nedělejte. Příroda se chystá k zimnímu spánku a efekt by byl tudíž minimální. Také v této pozici střídejte pravidelně obě nohy, ale také ruce za zády. Při konečné poloze dbejte na to, abyste nezvedali bradu ani ji nekladli na prsa. Měla by směřovat rovně.
(nam)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2506403
DnesDnes242
VčeraVčera630
Tento týdenTento týden242
Tento měsícTento měsíc17749

Partnerské weby

apartman banner