Zelí chrání proti rakovině. Zelí, především kysané, chrání před rakovinou plic, ale i tlustého střeva, konečníku a prsu. Obvykle, bohužel, bývá dost slané, a tak je nejlepší připravit si je doma s minimálním množstvím soli. Pokud budete používat

kupované, nepijte jeho nálev.

Cibule na srdce. Vědci našli novou léčivou sílu ukrytou v přírodě - červenou cibuli. Podle lékařů dokáže zredukovat a odstraňovat špatný cholesterol z těla a pomáhá předcházet srdečním onemocněním.

Rajčata jako lék. Lykopen je antioxidant, který obsahují rajčata. Je to velmi účinný bojovník proti rakovině prostaty a děložního čípku a snižuje i výskyt infarktů myokardu. Rajská jablíčka však vedle něj obsahují také minerály, vlákninu, draslík a vitaminy A, C či E.

S česnekem na nachlazení. Česnek upravuje krevní tlak, hladinu cholesterolu, čistí cévy. Po staletí je považován za jakési přírodní antibiotikum. Má silné antimikrobiální účinky, zvyšuje imunitu a celkově působí příznivě na náš organismus. Proto hraje pozitivní roli i při chřipkových onemocněních.

Dejte si celer. Celer se díky vysokému obsahu hořčíku počítá mezi rostliny s protirakovinnými účinky. Působí regeneračně na složení krve, proti horečkám, močopudně a detoxikačně. Konzumujte ho nejlépe syrový v salátech nebo vařený v polévkách.   

(dra)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2501262
DnesDnes231
VčeraVčera680
Tento týdenTento týden3952
Tento měsícTento měsíc12608

Partnerské weby

apartman banner