Rostlinné léčebné prostředky při léčbě nemocí či hubnutí se těší stále větší oblibě. Ale jako se vším, ani s bylinkami se to nesmí přehánět. Mějte na paměti, že je vhodné jednotlivé bylinky pravidelně střídat. Všeobecně platí, že po třítýdenním užívání

bylinkového čaje bychom si měli dát 3 až 4-týdenní přestávku.

Při hubnutí je téměř nepostradatelný kopřivový čaj. Má dobrý vliv na látkovou výměnu, činnost slinivky břišní, odstraňuje z těla škodlivé látky, podporuje trávení, má močopudné účinky a bývá součástí čajových směsí na „pročištění krve“.

Máta peprná je rostlina, která je velmi známá a oblíbená pro svou osvěžující vůni a chuť mentolu. Skvěle ochutí každý čaj, pomáhá zlepšovat trávení, metabolismus a vše s ním spojené. Také pomáhá při potížích se žaludkem a zmírňuje nadýmání, záněty a křeče trávicího traktu.

Vhodnou bylinkou pro hubnutí je nať řepíku, který podporuje látkovou výměnu tuků. Neslazený řepíkový čaj pomáhá při průjmu, vysoké hladině cholesterolu, povzbuzuje tvorbu žaludeční šťávy a žluči.

Borůvkové listy obsahují ve větším množství myrtilin, léčivou účinnou látku, která reguluje hladinu cukru v krvi, zlepšuje látkovou výměnu.

Bylinka svízel syřišťový snižuje chuť k jídlu, detoxikuje játra, podporuje činnost sleziny a tvorbu energie z tuků, čímž přispívá k redukci nadbytečné váhy. Nejčastěji bývá součástí čajů pro regulaci váhy nebo jako bylinný extrakt.

Všestranně účinný pupalkový olej může být velkou nadějí pro obézní, zvláště může pomoci při redukci váhy jedincům, kteří trpí poruchami látkové výměny a ani při přísné dietě se jim nedaří zhubnout.        

(jam)

DODATEK

Žádná bylinka či směs bylin sama o sobě nevede ke zhubnutí. Jediné, na co se u těchto čajů lze spolehnout, je vysoká cena, která vzbuzuje dojem čehosi vzácného.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2504852
DnesDnes484
VčeraVčera601
Tento týdenTento týden3104
Tento měsícTento měsíc16198

Partnerské weby

apartman banner