Potížemi s prostatou trpí podle odhadů až čtvrtina mužů starších 40 let, po 60. roku věku je takto postižena již téměř polovina mužů. Prostata (žláza předstojná) je u mužů umístěna těsně pod močovým měchýřem a v normálním stavu je velká jako vlašský ořech. Problém

nastane, když se zvětší nebo zanítí. Zvětšení a ztvrdnutí prostaty vytváří tlak na močový měchýř s následným nucením na močení a neúplné vyprázdnění měchýře má za následek záněty nebo infekce močových cest.

Staří bylinkáři znali vlastnosti vrbovky, ale moderní doba na ni zapomněla a chemické léky ji zcela vytlačily. Na urologické vlastnosti vrbovky upozornila ve svých knihách až známá rakouská léčitelka Maria Treben. Vrbovka je léčivá bylinka s vysokým obsahem biologicky aktivních látek, které příznivě ovlivňují činnost prostaty a případné problémy - bolestivost, nutkání k močení, drobné úniky moči, záněty či zduření prostaty. Vrbovka malokvětá působí protizánětlivě, antimikrobiálně. V prevenci upravuje prostatické potíže stárnoucích mužů, používá se i při zhoubných nádorech prostaty. Byl popsán pozitivní účinek vrbovky na léčení benigního nádoru prostaty a významný preventivní účinek proti jeho vzniku. Je důležité, aby starší muži včas preventivně, alespoň obden, užívali vrbovkového čaje. Jeho popíjení se doporučuje mimo jídla, kdy v žaludku není mnoho natráveniny, která zpomaluje vstřebávání a rozředěním ho i sníží. Čaj se musí pít delší dobu, má-li se dosáhnout uzdravení. I v nejkomplikovanějších případech pijeme denně maximálně dva šálky čaje z vrbovky malokvěté denně, a to jeden ráno na lačno a druhý šálek večer. Tuto bylinku lze kombinovat s bylinkami močopudnými, čisticími a urologickými.

(žuk)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2505511
DnesDnes570
VčeraVčera573
Tento týdenTento týden3763
Tento měsícTento měsíc16857

Partnerské weby

apartman banner