Tunely, ať už pěší, vlakové či dálniční, málokterému Evropanovi nahánějí strach. Zato v Japonsku patří právě tunely mezi všeobecně obávaná místa. Téměř v každé prefektuře země se nalézá přinejmenším jeden, jenž je spojený s tragickou

minulostí a pozoruhodnými jevy. Jedním z nejstrašidelnějších je bez pochyby tunel Džómon spravovaný japonskými drahami ostrova Hokkaidó. Při průjezdu touto více než půl kilometru dlouhou temnou chodbou mnohým přebíhá mráz po zádech. Tím ale ponurý zážitek teprve začíná. Citlivější cestující si stěžují na bolesti hlavy, úzkost a další velmi nepříjemné pocity způsobené zdejší negativní energií. Cosi zvláštního zde totiž panovalo od začátku…

Šokující počet mrtvých

Vraťme se na moment o století zpět do minulosti, tedy do doby, kdy byl vlakový tunel po třech letech stavby zprovozněn. Již tehdy způsobila rozruch četná úmrtí, zranění i vážná onemocnění lidí pracujících na výstavbě. Tolik úmrtí spojených s dopravním úsekem ještě před tím, než byl vůbec otevřen, bylo přinejmenším zarážející.

O šedesát let později udeřilo na Japonsko devastující zemětřesení. Jím způsobené škody na Džómonu odhalily další strašlivou okolnost – v jeho troskách bylo nalezeno více než pět set lidských koster! Podle všeho tady byli dělníci během výstavby pohřbíváni přímo do masivních zdí tunelu. A ti se dnes údajně mstí cestujícím. Kromě toho se tu podle některých svědků zjevují i jejich duchové.

Smrtící úsměv bůžka Džizóa

To na ostrově Šikoku dodnes stojí průjezd Tateiši, jenž také obestírají mnohé příběhy. A to i přes to, že se nejedná o příliš dlouhý tunel.

Před jeho vchodem stávala malá svatyně s bůžkem Džizó, který je japonským ochráncem dětí a poutníků. Právě tato soška však měla předpovídat, kdo cestu tunelem přežije a kdo ne. Spatřil-li člověk úsměv bůžka, měl zemřít při dopravní nehodě. Pokud si bázliví lidé povšimli otevřených dveří svatyně a rychle odvrátili zrak, aby do tváře Džizóa nepohlédli, čekal je stejný osud…

Havárií souvisejících s průjezdem Tateiši bylo až podezřele mnoho, jako kdyby kletba skutečně fungovala. Ze strachu proto přestali lidé tunel používat, a přestože byla kvůli pověře svatyně odstraněna a jméno úseku změněno na tunel Nakamura, stále je označován jako nejděsivější lokalita na celém ostrově. Cestují tudy pouze ti nejodvážnější, kletba totiž stále přetrvává.

Nedávno zde jeden vysokoškolák a duchařský nadšenec vyfotil zvláštní snímek a o měsíc později spáchal sebevraždu. Řidiči navíc často poukazují na podivné škrábance na autech, které se objevují po průjezdu Nakamurou.

Robin Braun

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2503877
DnesDnes110
VčeraVčera566
Tento týdenTento týden2129
Tento měsícTento měsíc15223

Partnerské weby

apartman banner