Zámek Orlík obývá poltergeist. Bývalý hrad je skutečně proslulý výskytem tohoto u nás ne příliš častého paranormálního zjevení. V časech, kdy prokazatelně na zámku nikdo z panstva nepobýval, pozorovali lidé z podhradí nebo z protější strany kdysi desítky metrů hlubokého

kaňonu (před vznikem Vltavské kaskády) opakovaně v oknech prvního patra tajemná světla. Ta se postupně zhasínala a zase rozsvěcovala, jako by zámkem někdo putoval.

Když do zámku jednou vtrhli přivolaní drábové, aby ztrestali nezvané hosty, nejenže nikoho nenašli, ale navíc zjistili, že světelné jevy jsou doprovázeny podivnými, hrůzu nahánějícími, zvuky. Není tedy divu, že okamžitě vzali nohy na ramena a pro příště se spokojili jen s hlídáním v parku před zámkem.

Podle místní legendy je v obci u kostela pod lípou zakopaný zlatý schwarzenberský poklad. Nikdo ale neví, kde přesně, ačkoli si pamětníci v obci ještě vzpomenou na nález několika zlatých mincí. Když ale jednou panstvo na Orlíku vyvolávalo ve spiritistické seanci ducha, zjevil se jim přízrak místního obyvatele a k překvapení pyšných šlechticů jim vysvětlil cestu k místu, kde truhlici se zlatem v obci zakopal. Zároveň je však zavázal tajemstvím, že poklad nesmí nalézt a vykopat, jinak že by zámek postihlo strašné neštěstí. Jaké, to už jim ale neřekl a zmizel. Nicméně i to stačilo vyděšené šlechtě, aby zapomněla na svou vrozenou hamižnost a „souřadnice“ vedoucí k pokladu raději zapomněla.

Nedaleko od zámku se přejíždí vysoko nad hladinou Vltavy po Žďákovském mostě, monumentální a oslňující technické stavbě. Svého času byl dokonce jednoobloukový most největší na světě. Vozovka dlouhá 543 metrů se nachází přibližně 100 - 110 metrů nad původním dnem Vltavy! Ovšem více než jako „Most století“ proslula stavba v souvislosti s temnou historií tzv. orlických vražd. Jedná se o místo se silnou negativní energií.

(bla)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2472425
DnesDnes449
VčeraVčera563
Tento týdenTento týden2840
Tento měsícTento měsíc4055

Partnerské weby

apartman banner