Moskevská nemocnice v městské části Chovrin měla být výstavní ukázkou zdravotnického zařízení. Stala se však místem, na kterém za záhadných okolností dodnes mizí lidé. Z budovy je slyšet tichá zlověstná hudba a nářek dětí. Žádné se tu však nikdy neléčilo. Děsuplná nemocnice prý nepustí ty, kteří zde probudí duše

mrtvých. A nejen ty. To potvrzuje i příběh staré ženy, jejíž pes se sem náhodou zatoulal. Když se ho vydala hledat, našla zde už jen jeho pozůstatky a vedle nich i lidské mrtvoly. Rozrušená ihned běžela událost oznámit místním policistům. Žena se však z neznámých důvodů o pár dní později do nemocnice vrátila. Při průchodu jednoho patra ale spadla tak nešťastně, že si zlomila obě nohy. Její volání o pomoc nikdo neslyšel a v nemocnici umírala dlouho a bolestivě.

Komplex stojí na bývalém hřbitovu

Stavba nemocnice započala v roce 1980. Desetipatrová budova se třinácti stovkami lůžek měla patřit k nejmodernějším v rámci regionu. Pět let po zahájení stavby byl však celý projekt pozastaven. Podle oficiální verze došlo ke špatnému geologickému průzkumu a nemocnice se tak ocitla na nestabilním bažinatém podloží. Neoficiální verze hovoří o areálu bývalého hřbitova. Hledají duše pohřbených stále klid? Propadání začalo už v prvních fázích výstavby. Pamětníci hovoří o tom, že podzemní vody začaly zaplavovat sklepení a další prostory. Až do letošního roku se celý komplex propadl o dvanáct metrů, čímž přízemí zmizelo v podstatě celé.

Všude je chlad a mrtvolné ticho

Celou budovou nemocnice prostupuje všudypřítomná zima. Přestože zde nejsou okna ani dveře, teplota je mnohem nižší než venku. Říká se, že ve zdejším smrtelném tichu bývá slyšet dětský pláč nebo zlověstná tichá hudba přicházející ze sklepa. V poslední době budova přitahuje různé extrémní skupiny, včetně satanistů, či turisty. Jejich zkušenosti s návštěvou jsou ale podobné.

Oficiální verze úřadů

Úřady však přišly s reálným vysvětlením všech těchto úkazů. Obrovská budova byla až do počátku 90. let minulého století střežena. Pak ale jako by se na ni zapomnělo a až do roku 2009 si jí úřady nevšímaly. Teprve poté dostala plot s ostnatým drátem. Nezvaní návštěvníci si však vždy najdou místo, kudy dovnitř. Vysvětlení se dočkaly i desítky zemřelých. Nemocnice se podle moskevských úřadů stala místem mnoha zločinů, kromě loupežných útoků zde bylo spácháno několik vražd. V roce 1990 zde byla zabita mladá dívka (22 let), v roce 2015 tady našli policisté svázaného a oběšeného muže. Je dokonce znám případ sebevraždy šestnáctiletého mladíka, který skočil z nešťastné lásky do výtahové šachty. Jak vyplývá z policejních statistik, nejčastějším zaviněním zranění či smrti je nedbalost. Návštěvníci si prý nevšímají rozbitých podlah, schodišť, rozpadajících se stěn nebo vyčnívajících kování. Několik lidí také spadlo do nezabezpečených výtahových šachet. Je to ale skutečné vysvětlení nemocnice duchů?

Jaroslav Svoboda

Foto: A. Savin a vk.com

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2470876
DnesDnes88
VčeraVčera623
Tento týdenTento týden1291
Tento měsícTento měsíc2506

Partnerské weby

apartman banner