3816lterýTis. Má velkou léčivou sílu, blahodárně by měl působit na ty, které trápí dna, revmatismus a mají problémy s játry. Posiluje obranyschopnost celého organismu. Ovšem pozor! Při přímém kontaktu s kůží se doporučuje co nejdříve si umýt ruce. Jehlice jeho dřeva jsou

mírně toxické.

Jasan. Jedná se o strom z čeledi olivovníkových. Měl by mít magickou moc a podporovat silnou vůli. Těm, kteří jasan obdivují a také mu důvěřují, bývá nápomocen při řešení mezilidských vztahů.

Olše. Hodí se k lidem s mystickým založením a se zájmem o duchovní život. Podporuje vnímavost a duševní sílu.

Třešeň. Měla by dodávat sílu do života. Nejvíce je nápomocna během období, kdy kvete. Výrazně působí na milostné vztahy. Po procházce třešňovou alejí by měl člověk získat svěžest a pozitivní naladění.

Javor. Oblíbený je především v Kanadě, kde se z něj získává sladká šťáva, která se varem zahušťuje, a platí zde za vynikající pochoutku. U nás je jasan oblíben pro svou ztepilost. Má kvalitní dřevo, které je vhodné na výrobu hudebních nástrojů.

Modřín. Léčí smutek v duši, posiluje zrak. Lesníci jej pokládají za ochránce dalších stromů při náporech vichřice a před některými škůdci. Z mladých jehliček se připravuje podomácku vyrobená ústní voda.

Vrba. Blahodárně působí na ty, kteří prožívají zklamání a nerozhodným by měla dodávat odvahu. Pomoci prý může i těm, co mají zažívací potíže a trápí je onemocnění tlustého střeva.

Černý bez. Má to být keř věštecký. Působí na tělo i duši. Povzbuzuje látkovou výměnu, může být nápomocen při léčbě jater a sleziny. Má omlazující účinek na organismus.

(vít)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2453105
DnesDnes421
VčeraVčera591
Tento týdenTento týden1012
Tento měsícTento měsíc4051

Partnerské weby

apartman banner