Každá žena chce být krásná, mladá, svěží, bez ohledu na věk, ale boj s vráskami začíná už kolem třicátého roku věku. Na rozdíl od jiných částí těla je to obličej, který bezpečně prozrazuje datum narození, neboť s postupujícím věkem pokožka ztrácí elasticitu, snižuje se svalový tonus, vytrácí se podkožní tuková vrstva. Naštěstí jsou tu kosmetické přípravky, které účinně bojují s věkem a při nášejí při pravidelné péči skutečně uspokojující efekt. Dobrý krém může dočasně vylepšit celkový vzhled, speciální liftingová kosmetika přinese za určitý čas neuvěřitelný výsledek v podobě mladistvějších kontur, vypnuté pleti, příjemného pocitu.

Ne vždy musí platit, že čím dražší krém, tím lepší. Ne každý výrobek s vyšší cenou zaručí zpomalení příznaků stárnutí. Lépe je řídit se vlastním rozumem než podléhat masivní reklamě. Vždy je dobré pečlivě prostudovat složení výrobku, a když je možnost, otestovat ho, jak bude pokožka na krém reagovat. Co s drahým krémem, pokud by se na pokožce objevila alergická reakce?

Pleťové přípravky s liftingovým efektem jsou určené ženám od třiceti let výše, neboť jejich složení podporuje regenerační proces, vytvářejí na pleti speciální strukturu, která napomáhá ke zpevnění i omlazení pokožky. Každá pleť ovšem potřebuje něco jiného, avšak přípravek proti vráskám může být pro všechny věkové kategorie luxusní prevencí. Podle čeho kosmetické přípravky vybírat, jaké složky mohou obsahovat?

AHA kyseliny (alpha hydroxy kyseliny), též ovocné kyseliny, jsou přírodní látky, které pomáhají zadržovat vlhkost v pokožce, mají schopnost stimulovat tvorbu kolagenu, který zpevňuje a vypíná pokožku přirozenou cestou. AHA kyseliny mají rovněž bělící účinek, a proto jsou součástí přípravků pro tzv. chemický peeling.

Ceramidy - zvláčňující a ochranné lipidy, navracejí pleti ztracenou vitalitu, udržují její přirozenou vlhkost.

Aloe vera. Používání kvalitních kosmetických přípravků s aloe vera má pro pleť vysokou výživnou hodnotu, účinně ji hydratuje, chrání pokožku před negativními vlivy zevního prostředí, odstraňuje staré, zrohovatělé buňky na povrchu kůže.

Panthenol - je nejrozšířenějším vitaminem v pěstící kosmetice, který pleť zvláčňuje. Je nezbytný pro udržení zdravé pokožky, při prevenci vzniku a rozvoje vrásek a dalších projevů stárnutí.

Kyselina hyaluronová. V kosmetice se využívá jako aktivní složka s výrazným účinkem na obnovu a hydrataci pleti. Váže vodu v pokožce, zvyšuje hydrataci a pružnost tkání, posiluje mechanismy regenerace a přirozené ochrany pleti.

Alantoin. V kosmetice je tato látka rostlinného původu ceněna pro změkčující účinek, pokožku zjemňuje a vyhlazuje, váže vodu v kůži.

Retinol neboli vitamin A zpevňuje a zvláčňuje pokožku, působí proti stárnutí, zlepšuje metabolismus kůže, doporučuje se proti stárnutí a tvorbě vrásek.
(mv)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2503874
DnesDnes107
VčeraVčera566
Tento týdenTento týden2126
Tento měsícTento měsíc15220

Partnerské weby

apartman banner