Herec Jan Skopeček patřil v roce 1949 k zakládajícím členům libeňského Divadla pod Palmovkou. Během své kariéry ztvárnil téměř 300 divadelních rolí. Je známý i z televizní obrazovky a mimo jiné získal Cenu Františka Filipovského za celoživotní mistrovství v dabingu. Narodil se 19. září 1925 v Litoměřicích. Je tedy zrozencem znamení Panny pod vlivem Merkuru, díky čemuž je nadán skromností a vytrvalostí. S manželkou Věrou Tichánkovou (rovněž byla herečkou) už před několika lety oslavili diamantové výročí svatby, jejich dcera žije a pracuje ve Francii.
Jan Skopeček divadlo miluje od dětských let, po herectví toužil, ale před rodiči o tom nemluvil, protože jeho tatínek žil představou, jak jednou převezme jeho firmu. Pak se celé rodině život zamotal, poznamenala ho druhá světová válka. V tom čase se dozvěděl, že je jeho maminka Židovka. Netušil to, židovské zvyky se u nich doma nedodržovaly, maminka byla dokonce pokřtěná. Přesto si musela oblečení opatřit nášivkami s židovskou hvězdou a Jan Skopeček byl jako syn ze smíšené rodiny povolán do pracovního tábora. Zažil velký hlad, patřil tam k nejmladším. Ale také si uvědomil, jak ve společném neštěstí funguje soudržnost. Nicméně tyto události jsou důvodem, proč má negativní vztah k němčině a udržuje si jakýsi vnitřní odstup od všech Němců. Než se z pracovního tábora ke konci války mohl vrátit domů, jeho otec zemřel. Pak už Jan Skopeček neváhal a vydal se za svým snem. A od doby, kdy dostal svou první roli, si vede svůj soukromý archiv, v němž má hry, programy, fotografie i kritiky. Největší popularitu mu asi přinesl seriál Tři chlapi v chalupě. Kdyby prý měl určit, která role byla jeho nejoblíbenější, asi by to byla patnáctirole (!) ve hře Tři mušketýři.
A co nám o Janu Skopečkovi prozrazuje numerologický náhled?
Jeho osudovým je číslo 11. To je spojováno s idealistickými názory a duchovními záležitostmi. Má tedy vrozenou vnitřní sílu a uvědomění, nadání pro filozofické myšlení, silně vyvinutou intuici, hluboký zájem o umění. Životní číslo 9 mu dává moudrost i zodpovědnost, jeho vibrace představují závěr a poučení. Měl tak příležitost využít své zkušenosti, porozumět životu, pravda, láska a přátelství pro něj nejsou prázdnými pojmy. Číslo roku narození - 8 - vypovídá o houževnatosti, organizačních schopnostech, daru spolehlivého úsudku. Den narození vyjadřuje účastenství, naznačuje trpělivost, chápavost, sklon k ochranitelství, odhodlání. Letošní osobní vibrace se pojí k energii čísla 6. Jan Skopeček se může více setkávat s žádostmi o pomoc, bude si uvědomovat, jak moc může ovlivnit své okolí a naopak, jak okolí působí na něj. V tomto roce je pro něj vhodné zaměřit se na vztahy k okolí a harmonizovat je.
(rid)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2471035
DnesDnes247
VčeraVčera623
Tento týdenTento týden1450
Tento měsícTento měsíc2665

Partnerské weby

apartman banner