Chlapec jménem Sujith ještě ani nedosáhl věku dvou let, když v roce 1971 začal podle tvrzení členů rodiny hovořit o svém předchozím životě. A to za pomoci svého omezeného dětského slovníku, v němž různé zvuky a gesta nahradily nedostatek slovních výrazů. Předtím se údajně jmenoval Sammy a žil ve vesnici Goranaka, vzdálené přibližně 130 kilometrů od jeho současného domova na předměstí Kolomba na Srí Lance - tehdejším Cejlonu. Pracovat měl na stavbě železnice a později začal prodávat pašovaný arak - silnou lihovinu pálenou z rýže, melasy a dalších surovin. Jednoho dne se, jak sám vypovídal, pohádal se svojí ženou jménem Maggie a vyšel na rušnou ulici před jejich domem, kde byl vzápětí sražen a zabit projíždějícím nákladním automobilem. Chlapeček Sujith, který měl být údajně totožný se sraženým a zabitým mužem, opakovaně požadoval, aby ho odvezli do jeho dřívějšího bydliště v Goranace. Zároveň pak rovněž až neuvěřitelně ke svému věku projevoval chuť na cigarety a lihovinu arak. Po bližším zkoumání za pomoci mnicha z nedalekého kláštera byly veškeré podrobnosti chlapcova vyprávění skutečně ověřeny a úspěšně potvrzeny. Například se též zjistilo, že muž jménem Sammy Fernando, patřil k těžkým alkoholikům i kuřákům a skutečně v Goranace žil ještě šest měsíců před Sujithovým narozením.
Buddhisté přijímající myšlenku reinkarnace tvrdí, že každá lidská bytost má duši, nebo-li psychickou podstatu, jež existuje nezávisle na fyzickém těle. Tato psychická bytost po smrti těla přežívá, aby se pak po nějaké době objevila zase v jiném těle. Zatímco většina badatelů v oblasti reinkarnace hledá důkazy ve svědectví těch, kdo přicházejí se svými vzpomínkami na předchozí životy, někteří další se zase soustřeďují na studium tzv. zázračných dětí, jejichž neobvyklé nadání v některém oboru se projeví už neuvěřitelně záhy, což je mnohdy vysvětlováno jako jakýsi pozůstatek z nějakého předchozího života.
K nejznámějším zázračným dětem patřil geniální skladatel Wolfgang Amadeus Mozart, který už v pěti letech komponoval, první symfonii složil v osmi a první operu ve dvanácti letech. Z dalších podobných osobností to byl Jean Cardiac, francouzský chlapec z 18. století, znající údajně už ve třech měsících života abecedu, přičemž v šesti letech hovořil šesti jazyky. K nim se též řadí i slepý čtyřletý chlapec z rodiny černého otroka, známý jako "Slepý Tom", který žil v období před občanskou válkou v Georgii. Ten dokázal hrát na klavír, jakmile se k němu poprvé posadil. Učitel, kterého pozvali, aby chlapce vyzkoušel, měl pak prohlásit, že zázračný mladý klavírista ví o hudbě více, než se kdokoli z nás může naučit. Svůj první koncert slepý Tom uspořádal, když mu bylo sedm roků a v patnácti letech měl za sebou mnoho koncertů po celém světě.
Někteří lidé jsou přesvědčeni, že schopnosti zázračných dětí jsou nahromaděným duševním potenciálem z předchozích životů. Zcela unikátní případ zázračného dítěte představuje Christian Heinrich Heinecken. Ten už deset měsíců po svém narození v roce 1721 uměl mluvit. Ve dvou letech prý znal celou Bibli, ve stáří tří let ovládal kromě svého mateřského jazyka francouzštinu a latinu, vyznal se v zeměpise, ve starověké i moderní historii. Zemřel ve věku čtyř let, kdy už vstoupil do povědomí jako zázračné dítě z Lübecku.
PAVEL KOVÁŘ

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2434234
DnesDnes463
VčeraVčera765
Tento týdenTento týden4352
Tento měsícTento měsíc4352

Partnerské weby

apartman banner