Čtenářka Světlana se redakci svěřila: „Po rozvodu jsem tři roky žila sama. Do tohoto roku jsem vstoupila s předsevzetím, že to změním. Chtěla bych si někoho najít, ale vlastně ani nevím, jak začít. Slyšela jsem, že k tomu, abych si přitáhla partnera do života, mi může pomoci i feng-šuej. Mohl by se mi k tomu vyjádřit někdo, kdo se v tom vyzná, feng šuej se zabývá?“
V první řadě je nutno podotknout, že feng-šuej není magie, partnera vám nepřičaruje. Ale feng-šuej je učení, které se mimo jiné zabývá naším blízkým i vzdálenějším okolím a energiemi, které kolem nás proudí a působí na nás, napravuje

případné nerovnováhy - kolem i uvnitř nás. Také to, že někdo žije osamoceně, i když by si partnera přál, je znakem nerovnováhy v určité oblasti života. Nejprve je potřeba si uvědomit, co vlastně opravdu chcete a jaké signály vysíláte. Jsou tato vaše přání a vámi vysílané signály v souladu? O tom mimo jiné vypovídá váš byt. Podívejte se na byt nezúčastněným pohledem a vnímejte, jakou atmosféru vyzařuje. Je to byt pouze pro jednoho, nebo je tam prostor i pro někoho dalšího? Soustřeďte se hlavně na drobnosti, které v bytě máte, protože se vám líbí, nebo vám je někdo daroval a už je ani nevnímáte. Tam bývá většinou kámen úrazu. Jaké jsou motivy obrazů, které máte na stěnách, co máte na poličkách? Kdo si myslí, že není dostatečně objektivní, může požádat o pomoc dobrého přítele, který se mu nebojí říci pravdu. Tato inventura vám poví hodně i o vás samotných. Byt je nemilosrdným zrcadlem jeho obyvatele.
Byt, kde na stěnách visí obrazy s jednou postavou, většinou stejného pohlaví jako majitel bytu, v obývacím pokoji stojí jedno pohodlné křeslo před televizí, v ložnici postel pro jednoho, v koupelně je jeden ručník, skříně a zásuvky jsou až po okraj plné, naznačuje, že jeho obyvatel nemá partnera a vlastně ho, vědomě či podvědomě, do svého života nechce pustit. Ještě horší je ovšem byt plný vzpomínek na bývalého partnera. Kdo si ho stále, byť nevědomky, připomíná, blokuje se proti novému vztahu.
Základem změny je důkladný úklid. Vyházejte nepotřebné. Tím, že se zbavíte toho, co už do vašeho života nepatří, uklidíte si sami v sobě. Zlikvidujte všechny osobní věci bývalého partnera. Opravdu je vyhoďte nebo prodejte, schovat je do skříně nestačí. Pár dárků nebo společných fotografií si nechat můžete, ale zastrčte je co nejhlouběji, aby nebyly nikomu, ani vám, na očích. Zbavte se všeho, co ve vás vyvolává pocity osamělosti. Přestěhujte nábytek, nově vymalujte. Udělejte novému partnerovi ve svém bytě (a tím i v životě) místo. Prostě uspořádejte prostor tak, jako byste tu žili dva. Dvě židle u jídelního stolu, dvě křesla nebo sedačka pro dva v obýváku, dva ručníky v koupelně… A začněte hned v předsíni. Předsíň by měla být útulná, dostatečně osvětlená, zvoucí dál do bytu. Na věšáku i v botníku má být místo i pro někoho dalšího. Pokud si ten, kdo k vám přijde do bytu, nebude mít kde odložit, bude se cítit nezvaný. Zvláštní pozornost věnujte ložnici. Ideálně vyměňte postel, nebo alespoň matraci, na které jste spali se svým „ex“. Postel by měla být dobře přístupná z obou stran, povlečená pro dva a partner by měl mít „svoji půlku“. Zařízení i dekorace v ložnici by měly být párové. Na stěnu můžete pověsit obraz dvojice v romantické situaci, z něhož vyzařují něha a důvěrnost. Nakonec vyberte a doplňte dekorace a symboly vyjadřující vaše přání. Pořizujte si je s rozmyslem, protože právě tyto drobnosti nejvíc odrážejí vaše vnitřní nastavení. Pokud už budete mít obraz nebo sochu s jednou osobou, měla by být takového pohlaví, jakého partnera hledáte. Ovšem nikdy si ji nedávejte do ložnice! Pořizujete-li párové dekorace, dbejte na to, aby byly obě stejně velké. Když si jako symbol partnerství například pořídíte dva sice stejné, ale různě vysoké svícny, symbolizujete tím nerovnováhu v partnerství. Ideální partnerskou dekorací je svícen na dvě svíčky, který má obě ramena stejně vysoko.
Světovou stranou přiřazenou partnerství je jihozápad. Vládne jí prvek Země podporovaný energií Ohně. Pokud máte byt nepravidelného tvaru a tato světová strana ve vašem bytě náhodou chybí, o to víc jí věnujte pozornost v jednotlivých místnostech vašeho bytu. Párové dekorace umísťujte především v sektoru partnerství ve všech místnostech. Tento sektor je v pravém zadním rohu úhlopříčně od hlavních dveří do místnosti. A nezapomeňte ani na to, co nosíte na sobě. Odložte šperky, které jste dostali od bývalého partnera, především prstýnky. Prsten je pouto, kterým nás dárce spoutává. A totéž signalizujete svému okolí - že je tu někdo, komu patříte. Pokud máte prsten, který by mohl působit jako zásnubní nebo snubní, přitáhnete pouze notorické vyhledávače mimomanželských vztahů. Já osobně doporučuji všem nezadaným, aby prsteny nenosili vůbec.
Michaela Jägerová
Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2501397
DnesDnes366
VčeraVčera680
Tento týdenTento týden4087
Tento měsícTento měsíc12743

Partnerské weby

apartman banner