Je dobré rozlišovat přízraky a zjevení. Přízraky jsou pouhé pohyblivé obrazy. Zjevení jsou skutečná, existují nezávisle na vzpomínkách a na minulosti. Ať už pocházejí od Boha nebo od ďábla, jsou schopná porušit vibrační prostředí domu a změnit osud jeho obyvatel.
Zjevení se naštěstí vyskytují jen zřídka. Domy, k tomu předurčené, jsou v podstatě svatyně. Jejich charakter závisí na tom, s jakými úmysly a kým byly zasvěceny.
Fotografie přízraku
Ne vždy se lovci přízraků vracejí s nepořízenou. Angličan H. Price jednou získal skvělý úlovek, aniž by v něco podobného doufal. V roce 1934 prováděl průzkum jednoho strašidelného domu. Při této příležitosti pořizoval také snímek knihovny, kde se prý přízrak nejčastěji zjevoval. Ve chvíli, kdy mačkal spoušť, nikdo jiný v místnosti nebyl. Přesto se na vyvolaném filmu ukázal muž sedící v křesle, zabraný do čtení novin. Byl to bývalý majitel domu, v té době již několik let po smrti. Jeho přízrak, který byl ve dne neviditelný a přicházel jen v noci, uvízl tentokrát v pasti fotografického blesku. O podvodu nebo triku nemůže být ani řeč. Nezbývá nám, než se smířit s tím, že opravdu dokázal nemožné – vyfotografovat přízrak! Lze po takovém důkazu ještě popírat existenci přízraků? Přízrak, který se nechal chytit do pasti fotoaparátu, nebyl duch jako takový, co se vrací do svého původního prostředí. On odsud vlastně vůbec neodešel. Za svého života byl onen muž zaznamenán do pamětí zdí. Po jeho smrti se vzpomínka na něj může vybavit pokaždé, kdy jsou k tomu splněny nezbytné podmínky. Přízraky za nic nemohou. Podezřelé zvuky, rány ve zdi, tančící nábytek, padající předměty, zkrátka všechny projevy strašení mají téměř vždy přirozenou příčinu, kterou se dříve nebo později podaří odhalit. A když ne, viníkem je ďábel. Poznáme ho snadno: styl, jakým v domech slaví své černé mše, je jasně čitelný. Rozhodně je nutné dělat rozdíl mezi démony zla, které je třeba co nejrychleji vypudit, a mírumilovnými přízraky, strážci obydlí, které jsou neodmyslitelnou ozdobou starých sídel.
(han)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2474345
DnesDnes93
VčeraVčera593
Tento týdenTento týden686
Tento měsícTento měsíc5975

Partnerské weby

apartman banner