SKOPEC (21. březen - 20. duben)
Skopec bývá pro svoji veselou povahu obvykle dobrým společníkem. Jmění snadno ztrácí a snadno nabývá. Ve starším věku trpí mrzutou náladou a někdy dokonce pomýšlí na smrt. Svůj život zpravidla prožívá ve vlasti, ale ze světových stran mu nejvíce přeje pobyt ve východních zemích.
BÝK (21. duben - 21. květen)
Býk není pro svou ctižádostivou povahu právě příjemným kolegou či kolegyní. Vyniká praktickým smyslem, rozhodností a touhou po majetku. Řečnické schopnosti ho předurčují k vůdčímu postavení. Miluje dobré jídlo a pití, má smysl pro hudbu a vše krásné, je schopen velké vášně. Není dobré si ho znepřátelit.
BLÍŽENCI (22. květen - 21. červen)
Zrozenci ve znamení Blíženců patří ke klidným a tichým pracovníkům, kteří se snadno urazí, ale právě tak i snadno usmíří. Jsou citově založení, rádi se svěřují a s oblibou hodně mluví i v rozhořčení. Mají rádi domov a vynikají smyslem pro historii. Milují nezávislost a neradi se podřizují.
RAK (22. červen - 22. červenec)
Rak bývá výřečný a přizpůsobivý. Má skon ke lži, a tak jeho řeči a sliby nelze brát vážně. Oplývá fantazií a je mu lhostejné, zda se prospěchu domůže dobrým či méně férovým způsobem. Vyniká obětavostí a snaží se zakrýt své chyby. Chtěl by znát všechno nejlépe, ale musí být někým nebo něčím veden.
LEV (23. červenec - 23. srpen)
Lev miluje pravdu a nedbá závistníků. Je věrný, přímý, stálý a vyznačuje se odstupem od okolí i pýchou. Raduje se z ušlechtilých věcí, vyniká štědrostí i značným temperamentem. Díky svému sebevědomí patří k optimistům. Může rychle vzplanout hněvem, ale dokáže se usmířit.
PANNA (24. srpen - 23. září)
Zrozenci ve znamení Panny mají smysl pro přesnost, pozornost a příjemnou řeč. Ke všemu přistupují z hlediska účelnosti, zdůrazňují zdvořilost a vynikají ve vyjednávání. Ženy tohoto znamení jsou ctižádostivé a kritické, takže se často dostávají do sporu.
VÁHY (24. září - 23. říjen)
Váhy nenávidí faleš a působí na okolí harmonicky. Vynikají živostí, pohyblivostí a temperamentem, nechtějí si nikoho znepřátelit. Mají smysl pro lásku, umění a dobrý vkus, ale zároveň bývají také zlostné a zapomnětlivé. Milují pravdu a spravedlnost.
ŠTÍR (24. říjen - 22. listopad)
Tento zrozenec má oslabenou vůli a často se poddává citu. Sobecky myslí na vlastní užitek, je bázlivý a lakomý. Vyznačuje se závislostí a náchylností ke zlosti. Bývá snaživý a ctižádostivý, avšak pokud se s někým spřátelí, bývá mu věrný. Zajímá se o věci tajemné a okultní.
STŘELEC (23. listopad - 21. prosinec)
Střelec miluje pravdu, snadno se rozzlobí, ale brzy se uklidní. Obvykle patří k veselým a příjemným společníkům. Nebere ohled na ty, kdo mu chtějí uškodit nebo ublížit. Snadno si ho oblíbí i cizí lidé, neboť je zdatný v komunikaci, třebaže má tichou povahu.
KOZOROH (22 prosinec - 20. leden)
Kozoroh se zaměřuje na úspěch, na užitečné a praktické věci. Je pilný a nic nepodniká bez zralé úvahy. V povaze má jistou chladnou zdrženlivost, bez srdečné účasti. Potrpí si na spolehlivost a spořivost. Ve svých názorech bývá konzervativní a také není schopen bezvýhradné oddanosti.
VODNÁŘ (21. leden - 19. únor)
Takovýto člověk miluje pravdu a nenávidí lež, je pilný, konzervativní, zakládá si na cti. V lásce patří k vášnivým, ale není schopen oběti. Snadno se podráždí, potrpí si na přesnost a spolehlivost. Je velmi spořivý a má konvenční citový život. V povaze má chladnou zdrženlivost a jeho ideálem je úspěch.
RYBY (20. únor - 20. březen)
Ryby mají sklon ke lži. Také povrchnost, nestálost a nevěra patří k jejich povaze. Snadno se znudí, přičemž je přitahuje vše neobvyklé a cizí. V jejich řadách nalezneme mnoho vynálezců. Přes občasné sklony k melancholii v jejich povaze převládá optimismus. (pak)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2470750
DnesDnes585
VčeraVčera580
Tento týdenTento týden1165
Tento měsícTento měsíc2380

Partnerské weby

apartman banner