V zaměstnání strávíme většinu část dne. Někdy se z něho vracíme spokojení, s pocitem dobře vykonané práce, jindy naprosto vyčerpaní a nadmíru stresovaní. Jak si život zařídit, aby nám po všech stránkách vyhovoval, našli jsme v něm potřebné uspokojení? Je třeba si uvědomit skryté možnosti, připomenout si některé fígle, které mohou každodenní život v lecčems ulehčit.
Nic si nenamlouvejte
Patříte mezi lidi, kteří do práce chodí s nechutí? Nemějte z toho výčitky svědomí, málokomu se poštěstí, aby ho práce opravdu těšila a ještě za ni dostal zaplaceno. Jak se v tomto případě správně motivovat? Víc než přemýšlet nad tím, jestli dát výpověď a hledat štěstí jinde, je lépe se soustředit na to, jak navrátit ztracený zájem. Když se budete hodně snažit, pozitivní stránky na své práci jistě najdete. Pokud ne, uvědomte si, že lepší je nějaká práce, než se ocitnout v evidenci nezaměstnaných na úřadu práce.
Příjemné prostředí
Pokud vám to pracovní prostředí dovolí, zkuste si ho něčím ozvláštnit, zpříjemnit. Někdy stačí rodinná fotografie na pracovním stole, voňavá kytička, oblíbený obrázek. Jestliže vám to pracovní místo neumožňuje, mějte alespoň při sobě nějakou drobnost, věc, o které jste přesvědčeni, že vám nosí štěstí. Důležité je mít mezi kolegy spřízněnou duši, sdílet s ní nejen pracovní strasti a radosti, ale také některé záležitosti ze svého soukromí. V atmosféře nenávisti, závisti, nezdravé soutěživosti a bezpáteřní dravosti budete nacházet pro své setrvání na dosavadní pracovní pozici spíš samá negativa.
Nebuďte morous
Jestliže vás zaměstnání neuspokojuje a třeba jste frustrovaní i v osobním životě, dejte si pozor na to, aby se z vás brzy nestal nesnesitelný morous, zlý člověk. Snažte se nezapomínat na relaxaci. Po pracovní době nechte pracovní záležitosti za dveřmi, zvláště ty nepříjemné, a věnujte se aktivitám, které mysl přivedou na lepší myšlenky. Odreagujte se sportem, pohybem, volný čas věnujte blízkým lidem, známým, přátelům, oblíbeným koníčkům.
Nepříjemnosti neodkládejte
Možná, že jste na svoji práci navztekaní z důvodu, že jsou na vás kladeny nepřiměřené požadavky, nevidíte ve svém konání smysluplnost, vaši práci kritizuje neschopný a nevzdělaný nadřízený, jsou před vámi složité úkoly a kdoví co ještě. Pokud jde o resty, nedodělky, obtížné úkoly, snažte se nic neodkládat, nehrňte před sebou žádné potíže. Jestliže se na ně vhrnete hned, bez odkladu, nejenže vás přestanou strašit, ale energii budete moci nasměrovat k úkolům, které vykonáváte rádi a jdou vám samy od ruky.
Když si nevíte rady
Každý člověk se může občas dostat do situace, ve které tápe a neví si rady. Není ostudou přiznat, že nedokážete s něčím pohnout, každý má své slabé a silné stránky, svoji Achillovu patu. Určitě někdo z kolegů přijme vaši žádost o pomoc, předá své bohatší zkušenosti. Přehnané sebevědomí a sebedůvěra jsou v tomto okamžiku nanic, větší respekt od okolí sklidíte, když přiznáte, že se něco nepovedlo.
(map)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2455101
DnesDnes339
VčeraVčera796
Tento týdenTento týden3008
Tento měsícTento měsíc6047

Partnerské weby

apartman banner