Zdeněk Svěrák je zrozencem znamení Berana pod vlivem Marsu (28. března 1936), je tedy povahy smělé, pevné, silné, někdy neukázněné se sklonem k vznětlivosti. Je vystudovaný pedagog, ale učil jen tři roky. Pak začal vystupovat v Divadle Járy Cimrmana. Známe ho jako herce, autora scénářů a textů písniček, humoristu. Věnuje se ovšem i charitativní činnosti, angažuje se zejména v rámci pomoci paraplegikům. S manželkou Boženou mají syna Jana (je špičkovým režisérem) a dceru Hanu.
Některé hlášky z jeho filmů a písní zlidověly, Zdeněk Svěrák je pro řadu lidí symbolem laskavého humoru a mistrné hry se slovy. Tvrdí, že při psaní nikdy nemyslel na to, aby výsledek byl úspěšný. S Ladislavem Smoljakem, s nímž dlouhá léta spolupracoval, si prý vždy říkali, že co rozesměje je samotné, bude se líbit i druhým. Mnohé scény v jeho filmech jsou převzaté ze života. A těší ho, že český národ má smysl pro jistou absurditu. Říká, že život je jako špatně napsaný scénář - začíná řevem a končí pláčem, a mezi tím je něco hezkého. Umělecké snažení bere jako přebíjení zoufalství nad tím, že je člověk smrtelný. Za jedinou důstojnou obrannou zbraň považuje smích, proto se nevyhýbá černému humoru. Ten bojuje se smrtí čelně, ví, že prohraje, tak to té smrti dá. Legraci považuje za každodenní nutnost. Proč? Když se člověk zasměje, má pocit obrovského štěstí - hmatatelný i fyziologicky.
A co nám o Zdeňku Svěrákovi prozradil nunerologický náhled?
Jeho osudovým je číslo 6. To mu poskytuje smysl pro zodpovědnost, lásku a rovnováhu, schopnost vyvažovat případné nesouladné okolnosti, potřebu a ochotu pomoci druhým, umělecké nadání, laskavost, upřímnost a otevřenost. Životní číslo 5 s vládnoucí planetou Merkur mu dodává touhu osvobodit se od pravidel a předpisů, které by ho mohly svazovat. Pětka je nositelkou moudrosti, intuice, rozhledu, pohotovosti a štěstí. Číslo roku narození - 1 - předznamenává nezávislost a samostatnost, uzavřenější založení, určitou cílevědomost. Den narození označuje rozpornost - jde o rozpor mezi touhou po životním partnerovi a po samostatnosti, volnosti, vypovídá o citlivosti a tvrdohlavosti. Osobní roční vibrace spjaté k roku 2013 jsou u Zdeňka Svěráka svázány s číslem 1. Může si připadat poněkud osamělejší, v existujících vztazích a vazbách může pociťovat problémy, neboť narůstá potřeba jeho nezávislosti a sklon řídit si vše po svém. V tomto roce ho čekají určité pozitivní změny, mělo by se mu dostat odměny za jeho dosavadní životní snažení.
(rid)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2451338
DnesDnes435
VčeraVčera682
Tento týdenTento týden3369
Tento měsícTento měsíc2284

Partnerské weby

apartman banner