Co dělat, aby nás chřipka nedostihla?
+ Jednou z nejdůležitějších preventivních opatření je pravidelná hygiena rukou. Umývejte je před každým jídlem a po každém dotyku s klikou u dveří, knoflíkem ve výtahu, držákem ve veřejných dopravních prostředcích, telefonem, který používá více lidí, a to teplou vodou a mýdlem po dobu patnácti až dvaceti sekund.
+ V době chřipkové epidemie, při větším výskytu viróz se snažte vyhýbat prostředí, kde je velká koncentrace lidí, například koncertům, divadelním představením, velkým nákupním centrům.
+ Při kašlání a kýchání používejte rameno, ohybu paže, před ústa nepřikládejte ruce, čímž zamezíte, aby se bakterie přenesly na ruce a na ostatní objekty, kterých se poté dotknete. Vyhýbejte se podávání ruky.
+ Často větrejte uzavřené prostory, tři až čtyřikrát denně po dobu několika minut. Tím snížíte počet mikrobů ve vzduchu a zamezíte vysychání sliznic úst a nosu.
+ Kýchejte a smrkejte hygienicky. Snažte se držet odstup od ostatních lidí, používejte jednorázové kapesníčky, které po použití odložte do odpadkového koše.
+ Dobrou prevencí je strava bohatá na vitaminy, žádoucí je jídelníček plný čerstvého ovoce, zejména citrusového, a zeleniny. Výborná je pravidelná konzumace několika stroužků česneku denně.
+ Účinnou prevencí je také vydatný spánek. Lidé, kteří denně spí méně než sedm hodin, jsou podle vědeckých studií mnohem náchylnější podlehnout nachlazení a virózám.
(mp)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2475500
DnesDnes89
VčeraVčera579
Tento týdenTento týden1841
Tento měsícTento měsíc7130

Partnerské weby

apartman banner