Migrénou rozumíme bolest jedné poloviny hlavy, tedy buď nás bolí pravá, nebo levá část. Může ji způsobovat celá řada faktorů, například stres, nezdravý jídelníček, špatná životospráva a mnoho dalších faktorů. Jeden ze starých osvědčených bylinných receptů doporučuje vypít jeden šálek kávy se šťávou z jednoho citronu. Když se takto docílí zmírnění bolesti hlavy, tuto proceduru můžeme opakovat opět za tři až čtyři hodiny.
Výskyt náhlých bolestí. Proti náhlým bolestem hlavy pomáhá tato čajová směs: vezmeme po dvou polévkových lžících květu heřmánku a lípy, po jedné polévkové lžíci natě meduňky, máty, třezalky a komonice. To vše dáme do jednoho litru vody, povaříme jednu minutu a necháme louhovat po dobu třiceti minut. Takto připravený čaj si dáme do termosky a v případě dostavujících se bolestí hlavy vypijeme tři až čtyři doušky. Tento čaj můžeme pít i preventivně po dobu několika týdnů.
Voňavý obklad. Při jakémkoliv druhu bolesti hlavy můžete vyzkoušet následující léčebný obklad. Připravíme si bylinnou směs ze stejných dílů natě levandule, majoránky a máty. Pět lžic této směsi krátce povaříme v 500 ml vody, necháme přikryté vychladnout a potom přiložíme obklad nejméně na dvacet minut na čelo a temeno hlavy. Ještě předtím můžeme užít půl lžičky kozlíkové tinktury ve sklenici vody.
Bolest hlavy z vyčerpání. Nikdy bychom neměli situaci nechat dojít tak daleko, aby nás bolest hlavy přivedla k celkovému vyčerpání. Pokud zanedbáme odpočinek, mohlo by postupně dojít k opakovanému vyčerpání, vzniku únavového syndromu, následně i ke vzniku vážných chorob. Je-li příčinou bolesti hlavy fyzická nebo psychická únava, připravíme bylinkový čaj z jedné polévkové lžíce natě bukvice, k níž přidáme asi třetinu polévkové lžíce lupínků růže. Do hotového čaje přidáme ještě lžičku kozlíkové tinktury. Teplý čaj pomalu upíjíme.
(mudr)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2475529
DnesDnes118
VčeraVčera579
Tento týdenTento týden1870
Tento měsícTento měsíc7159

Partnerské weby

apartman banner