Charismatický americký herec Jack Nicholson léta působí na diváky v kinech i před televizními obrazovkami jako magnet. Přitom často ztělesňuje postavy cynické, arogantní, se sexistickými rysy. Jako zrozenec znamení Býka pod vlivem Merkuru (narodil se 22. dubna 1937) má velmi rozvinuté rozumové schopnosti, obchodnického ducha, ale rovněž je mu vlastní sklon k melancholii. Je trojnásobným držitelem ceny Americké filmové akademie - Oskar a sedminásobným držitelem Zlatého glóbu. Je legendou, ale o jeho soukromí se toho moc neví. Rozhovory poskytuje zřídka a tématům týkajícím se soukromí nebo dětství se vyhýbá. Tento starý mládenec si umí užívat života. Ačkoli byl šest let ženatý s herečkou Sandrou Knightovou a sedm let žila po jeho boku Anjelica Houston, plnily bulvár jeho skandální románky s modelkami a herečkami.
Jack Nicholson (vlastním jménem John Joseph Nicholson) byl ve svých 37 letech, tedy v roce 1974, šokován. Musel se vyrovnat s fakty, která mu byla předložena. Zjistil, že jeho starší sestra June je jeho matkou, a žena, o které si myslel, že je jeho matka, je jeho babičkou.

 Pražský astrolog, Pavel Hanzal, nám o herci na základě horoskopu prozradil toto: „Slunečním znamením Nicholsona je Býk. V jeho horoskopu mě zaujal silně obsazený 10. dům, v němž stojí planety Venuše, Slunce, Uran a Merkur. Dále není bez zajímavosti ascendent ve Lvu s blízkostí Pluta, Mars v 5. domě, absolutní absence živlu vzduchu, a také množství aspektů směřujících zpět k jeho lvímu ascendentu. Ascendent ve Lvu dává touhu předvést se, ukázat, prosadit. Přináší do života jistou, a nikoli malou, míru exhibicionismu. Je jasné, že pokud si ho okolí nebude všímat, nebude spokojen. Vládce ascendentu je v hercově horoskopu v již zmíněném domě desátém, což naznačuje oblast, do které ve svém životě bude směřovat zejména. Desátý dům je o uplatnění a postavení ve společnosti. Přidáme-li si ke Slunci jeho konjunkci s Uranem, nelze než pokývat hlavou s vědomím, že uranská dávka nezávislosti a touhy po originalitě ve spojení s jeho Sluncem ve znamení Býka mu velmi pomohla v rámci prosazení se ve světě show-businessu. Všemu vydatně pomáhá dobrodějka planeta Venuše nedaleko MC. Slunce ovšem svým postavením a kvadrátem na ascendent naznačuje Nicholsonovu tendenci svým jednáním a projevem poškodit sám sebe. Mars v 5. domě, což je dům milostných záležitostí, potvrzuje, že je velkým milovníkem. Vše dokresluje Pluto blízko ascendentu, zvláště přihlédneme-li k tomu, že Pluto je vládce 5. domu. A tak zde nalézáme zřetelné propojení herectví, uplatnění ve společnosti a sebeprosazení díky vlastní osobnosti. Vytrvalost v herecké kariéře je podpořena jak znamením Býka, tak i planetou Saturn. Saturn vládne 6. domu práce a zdraví. Navzdory jeho slabšímu postavení ve znamení Ryb nelze přehlédnout jeho silné propojení s dalšími planetami. Jedná se o Pluto, Jupiter i Mars. Osobně se domnívám, že historky o jeho milovnickém umění nejsou ani přehnané. Potvrzuje to několik silných konstelací, proto věřím, že z hlediska množství i kvality milostných vztahů se Nicholsonovi může málokdo rovnat. Na druhou stranu je zde ale absence živlu vzduchu a konstelace Saturn opozice Luna do třetího domu. Ty přispěly k vytrvalému postupu v kariéře a silnému prosazení záměrů, bez ochoty přizpůsobovat se. Tyto konstelace, ač nejen ty, mu daly schopnost zahrát role cynických a tvrdých chlapíků. Jeho charisma a podmanivost plynou z vícero faktorů. Pluto nedaleko ascendentu, Luna sextil Pluto, a další konstelace podporující jeho mužnost, sexuální energii a živočišnost patří mezi ně.“

A co o Jacku Nicholsonovi říká numerologický náhled?
Jeho osudovým je číslo 8, které mu přináší cílevědomost a ctižádost, sebedůvěru i organizační schopnosti, dává mu předpoklady dosáhnout finančního úspěchu, mocného postavení. Životní číslo 1 pod vládou Slunce ho obdařilo nezávislou povahou, odvahou, vůlí, vůdcovskými kvalitami. Ukazuje na snahu ve vztahu se prosadit a svůj protějšek „komandovat“, naznačuje, že více získá díky vlastnímu přičinění než prostřednictvím pomoci druhých. Číslo roku narození 2 mu přináší osobní kouzlo a sexappeal. Den narození se nese ve znamení vytrvalosti, vyrovnanosti, praktičnosti, důkladnosti, ale také určité nedůtklivosti. Případné výčitky okolí ponese velmi nelibě. Osobní roční vibrace spjaté k letošnímu roku mají energii čísla 5. To vypovídá o určitém obratu, změnách - jak uvnitř herce samotného, tak v rámci vnějších okolností. Měl by více dbát na své zdraví a fyzickou kondici. Chce-li cosi dokázat, nesmí tříštit svou energii fyzickou ani mentální mnoha směry najednou, musí se soustředit vždy na jeden konkrétní cíl.
(rid)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2451309
DnesDnes406
VčeraVčera682
Tento týdenTento týden3340
Tento měsícTento měsíc2255

Partnerské weby

apartman banner