Uvádějí se technické poznámky o tom, jak se přízraky zjevují, jak se oživují obrazy z minulosti zakódované v záhybech jemné aury domů. Princip je stejný, jako u obyčejné gramofonové jehly, která dokáže rozeznít tóny, zanesené v drážkách černé desky. Kdo ale umí jasně a vědecky vyložit podstatu takového zázraku? Můžeme jen velmi zjednodušeně vysvětlit hypotézu mechanismu, na kterém tento jev

pracuje.
Z každé živé bytosti něco vyzařuje. Intenzita záření závisí na osobnosti a na zápalu, s níž se vrhá do určité činnosti. Vzhledem k tomu, že žijeme v uzavřeném světě, toto záření se neztrácí, je pohlcováno nebo odráženo předměty kolem nás a pak se navždy zapisuje do onoho záhadného přediva, který jako tkalcovská osnova tvoří kostru světa, do něhož jsme se uzavřeli.
Vypadá to přesně tak, jako by každý náš pohyb byl zachycen na neviditelném a nehmatatelném filmu. Za určitých podmínek a pod vlivem určitých chemických a fyzikálních činitelů lze fotografii vyvolat. Před našima očima se na nehmotném plátně čtvrté dimenze zjeví dávno mrtvý člověk v různých okamžicích svého života.
Zjevení přízraku není nic jiného než neplastický film promítaný na úzké plátno našeho druhotného světa. V záhybech našeho světa jsou různě hluboce uloženy záznamy všech obrazů. Stačí jen najít vhodný způsob, jak je vyvolat, a každý bude moci podle vlastní chuti znovu zažít popravu Marie Stuartovny nebo bitvu o Waterloo.
Tato hypotéza, byť je upřednostňována předními okultisty , je méně uspokojivá od té doby,
co část z nich navštívila bývalé komturství řádu templářů v Montfort-sur-Argens.
Majitel sídla, pan Gérard Couette, nepatří k těm bohatým a omezeným dobromyslným mecenášům, kteří se záchraně starých památek věnují jen ze snobismu. Povoláním je archeolog, ale poněkud svérázný, neboť se mnohem více než o tělo zajímá o duši starých obydlí. Oškrabováním a restaurováním starých zdí přiměl vzpomínky, aby promluvily. Fakta, která tímto způsobem objevil, člověka děsí a dojímají zároveň.
Historie sídla v Montfort-sur-Argens je nabita událostmi, tajemstvím, mysticismem a násilím. Po exkomunikaci a upálení templářů se na několik století stalo majetkem řádu Maltézských rytířů. Za revoluce se jej zmocnila lůza. Byl přeměněn na vězení a sloužil jako předpokoj utrpení aristokratů, kněží, slušných, ale podezřelých lidí, zkrátka obětí revolučního teroru. V té době se ve všech patrech komturství, od krypty po špičky věží, ve stejných místech, které dříve sloužily k alchymistickým pokusům, obřadům vysoké magie, zasvěcování rytířů do řádu i jejich rozmlouvání s Bohem, odehrávaly mučení a zhýralost !
Na žádném místě na světě se člověk necítí tak bezmocný proti tolika neviditelným, neznámým a protikladným, naléhavým, vzrušujícím, zneklidňujícím a rozkladným silám najednou! Normální člověk tu ztrácí nejprve orientační smysl a rovnováhu, potom pojem o čase a nakonec i svou duševní integritu.
Mnozí z nás, kteří jsou opředeni pavučinou tajemných sil, se ocitnou ve víru vibrací, v neuvěřitelném uragánu rozbouřených zemských a kosmických proudů, tvarových vln, prostě všech druhů záření, které na člověka působí v uzavřeném poli domu, a jejichž původ i chování nelze vysvětlit. Nesmíme zapomenout ani na vlny abstraktní, myšlenkové, obklopující vetřelce prokletím a prohlubující propast pod jeho nohama. Právě pod dojmem tak překotného přívalu sil ze všech stran promítá nakonec paměť zdí přeludné obrazy.
V tom klenutém a úzkém sklepení se kdysi udály odporné scény: mohly tu být obětováni lidé i nemluvňata, o čemž svědčí průzkumy „předchozí paměti“ a pokusy s médii na tomto místě. Není však pochyb o tom, že spirituální bouře, které tady kdysi zuřily, po sobě zanechaly atmosféru pro současníka nedýchatelnou.
(ngn)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2474347
DnesDnes95
VčeraVčera593
Tento týdenTento týden688
Tento měsícTento měsíc5977

Partnerské weby

apartman banner