Probouzíte se ráno s příjemným pocitem? Zdají se vám pěkné sny nebo takové, které si raději nepřejete, aby se opakovaly? Každou noc o něčem sníme, přestože si na to ráno nevzpomínáme. Ve spánku jsou obzvlášť aktivní mozkové oblasti zodpovědné za naše pocity, části myšlení jsou takřka vypnuté. Všechny dojmy nasbírané během dne se ve snech prozkoumají, a pokud je mozek považuje za důležité, uloží je.
Jak tvrdí vědci, sny nás mohou varovat i před blížícími se chorobami a někdy působit i léčivě. Vážnější choroby nám však podvědomí signalizuje mnohem dřív.
Jestliže se například brodíte v ledové vodě, mohou se objevit křečové žíly. Sen o ublížení hadem nás má varovat před rakovinou. Jestliže ve spánku stále před něčím utíkáte a přitom jste zaliti potem, může to být signál nastupující virózy, chřipky, horečnatého onemocnění. Chůze po žhavém uhlí dávají vědci do spojitosti s revmatismem, artritidou. Pokud vás ve snu kdosi udeřil do prsou, může to být začátek nějakých kardiovaskulárních obtíží. Sen o předmětu, který se zabodává do zad, může mít souvislost s bolestmi zad, vyhřeznutou ploténkou, problémy s páteří. Noční obrazy o tom, že vás někdo stahuje pod hladinu nebo vcházíte do jeskyně, může signalizovat obtíže s dýcháním, zápal plic, astma. Do jaké míry se lze těmito úvahami řídit, musí každý člověk vyzkoušet sám na sobě.
(es)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2469975
DnesDnes390
VčeraVčera674
Tento týdenTento týden390
Tento měsícTento měsíc1605

Partnerské weby

apartman banner