Nalijte si do šálku čaj a shazujte kila s každým douškem. Čaje jako léčebné prostředky se těší stále větší oblibě, a to zejména díky dobré snášenlivosti a mizivým vedlejším účinkům.
Zelený čaj je fyziologicky aktivnější než černý. Díky tomu, že není fermentován, se v něm uchovávají důležité přirozené látky včetně vitaminů a minerálních látek. Působí preventivně proti rakovině, pomáhá při trávicích problémech, chrání před srdečními chorobami a povzbuzuje organismus. Také urychluje uvolňování zásob tuku v těle, čímž napomáhá hubnutí. Doporučuje se konzumovat několik šálků denně. Spalování tuků podporuje i čínský polozelený čaj oolong, který tvoří přechod mezi zeleným a černým čajem.
Čínský červený čaj pu-erh byl v dřívějších dobách považován za nejvytříbenější čajovou sortu, která byla podávána pouze císařům. I dnes je v Číně univerzálním lékem dodávajícím energii a prodlužujícím život. Tento čaj se lidově nazývá „vrah tuků“, neboť podporuje spalování tuků, pomáhá snižovat váhu, zlepšuje činnost jater, reguluje látkovou výměnu a snižuje hladinu cholesterolu v krvi.
Máte chuť na něco sladkého? Vypijte šálek jemně nasládlého čaje rooibos s příjemným aroma, který uspokojí váš mlsný jazýček, když máte chuť na sladké. Navíc snižuje vysoký krevní tlak a hladinu cukru v krvi a působí příznivě na trávení. Rooibos je jihoafrickým národním nápojem a je charakteristický sladkou chutí a sytou červenohnědou barvou.
Nápoj Inků, čaj lapacho pochází z Jižní Ameriky. Je připravován z vnitřní kůry stromu lapacho. Neobsahuje kofein, proto si ho můžeme dopřát i ve večerních hodinách. Zato obsahuje celou řadu minerálních látek, odstraňuje z těla škodlivé látky, posiluje činnost vnitřních orgánů, podporuje trávení a látkovou výměnu. Říká se, že budete-li pít šálek tohoto čaje denně, dožijete se sta let.
(žuk)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2475542
DnesDnes131
VčeraVčera579
Tento týdenTento týden1883
Tento měsícTento měsíc7172

Partnerské weby

apartman banner