Paní Renata H. od Přelouče redakci požádala: „Napište, prosím, něco o souvislostech mezi nemocemi a potížemi v energetických dráhách v těle. Ráda bych se v tom zorientovala a možná si tak i potvrdila původ některých svých potíží…“
Lidské tělo, aby mohlo fungovat, musí dostávat do všech částí potřebnou energii. Pokud se jí někde dostává málo, dochází k blokaci a zdravotním problémům. Energie je v našem těle rozváděna pomocí tzv. energetických drah, meridiánů. Existuje dvanáct základních energetických drah, kterým se říká „párové dráhy“. Jsou to: I. dráha plic, II. dráha tračníku, III. dráha žaludku, IV. dráha sleziny a slinivky, V. dráha srdce, VI. dráha tenkého střeva, VII. dráha močového měchýře, VIII. dráha ledvin, IX. dráha perikardu, X. dráha tří ohňů, XI. dráha žlučníku, XII. dráha jater.
Jak se projevují problémy v těchto drahách?
Dráha plic - dýchací potíže, kašel, pocity dušnosti, astma, bolesti v krku, horečky s pocením, zimnice, srdeční arytmie, bolesti v zápěstí, bolesti v ramenou, ekzémy, skvrny na pokožce, potíže s močením, ztráta ochlupení aj.
Dráha tračníku - střevní problémy, zácpa, průjem, plynatost, porucha perilastiky, časté krvácení z nosu, rýma, bolesti zubů, v krku, páteře a ramen, kožní problémy v průběhu dráhy.
Dráha žaludku - bolesti břicha, pálení žáhy, překyselení žaludku, nervozita, pocity na zvracení, záněty žaludku a dvanáctníku, žaludeční vředy, bolesti hlavy a zubů, záněty čelních dutin, zduření hltanové mandle, bolesti kolen vpředu aj.
Dráha slinivky a sleziny - bolesti žaludku, nadýmání, říhání, tuhnutí kořene jazyka, řídká stolice a průjem, pocit nedostatečného vyprazdňování, špatný spánek, bolesti pod srdcem, otoky na vnitřní straně stehen a kolen, potíže při dlouhém stání, funkční porucha palce u nohy, vodnaté výtoky z nosu, nedostatek energie, modřiny, krvácivost, zadržování vody v organismu aj.
Meridián srdce - špatná funkce srdce, bušení srdce, noční pocení, časté zčervenání, bledost tváře, pocit sucha v hrdle, bolest pod žebry, žluté oční bělmo, poruchy spánku, zapomnětlivost aj.
Meridián močového měchýře - bolesti hlavy, svalů, zad, šíje lýtek a pat, hemeroidy, výtok řídkých hlenů nebo krve z nosu, obtížné močení, zvětšená prostata, šedivění vlasů, kazivost zubů, problémy se sluchem, pocit chladu v končetinách, neklid, nedbalost aj.
Meridián ledvin - špatná funkce ledvin, tmavé kruhy pod očima, váčky pod očima, ekzémy, vykašlávání krvavých hlenů, suchý jazyk, časté angíny, arytmie, sklon k potratům, chronická únava, bolesti na vnitřní straně kolen, zvonění v uších, bolesti na chodidlech aj.
Meridián perikardu - poruchy srdečního rytmu, problémy s periferním prokrvením končetin.
Meridián tří ohňů - hučení v uších, hluchota, záněty hrdla, oběhové potíže a potíže s termoregulací, oslabení imunity, alergie, bolesti za uchem, bolesti lokte a předloktí, potíže s prostředníčkem aj.
Meridián žlučníku - potíže se žlučníkem, žlučové kameny, bolesti v podžebří, pocity horka na vnější straně lýtka a stehna, bolesti hlavy, špatná pohyblivost prstu vedle malíčku nohy, bolesti v koutcích očí aj.
Meridián jater - špatná funkce jater, otok šourku u mužů, otok podbřišku u žen, bolesti hlavy a v kříži, zácpa nebo průjmy, problémy s trávením, rozostřené vidění, zvýšená únava, problémy se šlachami, klouby a vazivem, suchost v očích aj.
Ing. Josef Schrötter

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2474350
DnesDnes98
VčeraVčera593
Tento týdenTento týden691
Tento měsícTento měsíc5980

Partnerské weby

apartman banner