Máte na konci dne pocit, že jste stihli polovinu úkolů, které jste si naplánovali? Rádi byste svoji práci zefektivnili? Ne každý den bývá posvícení a i činnosti, které provádíte s rutinou, mohou někdy váznout. Řídíte se rčením, co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek? Několik tipů, jak nezapadnout do vyjetých kolejí, být více spokojeni se svým výkonem, přinášíme.
Motivujte se. Jestliže odkládáte nějaký naléhavý úkol, pomůže vám, když se budete něčím motivovat. Slibte si, že až něco naléhavého, nepříjemného dokončíte, zasloužíte si odměnu. Není důležité, zda si dopřejete dobrou kávu, nějakou věc, po které toužíte, nebo vám konečně zbude čas věnovat se nějakému koníčku. Hlavní věcí je, že máte všechno zdárně za sebou a nemusíte se tím dál zabývat.
Spěchejte pomalu. Patříte k lidem, kteří odsouvají své úkoly jenom proto, že nespěchají? Víte, že na ně máte spoustu času, nehoří žádný termín, a tak není podstatné, jestli uděláte to, co máte, zítra, příští týden nebo za měsíc. Pozor, může se ale stát, že v okamžiku, když už věc nebudete moci odsouvat, se nahrnou další aktivity a dostanete se tak zbytečně do stresu.
Práce pod tlakem. Tvrdíte, že když vás tlačí čas a okolnosti, podáváte nejlepší výkon? To může být sice pravda, ovšem permanentně ze sebe vydávat maximum je tak trochu hazard se zdravím. Stíhat něco na poslední chvíli s tím, že ve stresu pracujete lépe, představuje začarovaný kruh, z něhož není úniku.
Přestávka jako výmluva. Dobře víte, že nepříjemnou věc za vás nikdo neudělá, nevyřídí, nezastoupí vás. A přesto se nějak nemůžete správně nastartovat. Připadáte si přetížení, proč si tedy neudělat přestávku. Dojít si na oběd, zapálit si jednu cigaretku, uvařit si šálek kávy. Tenhle postup ovšem není právě ideální. Člověk se zbytečně rozptyluje, namísto aby soustředil svou energii, myšlenky, nápady správným směrem. Zvolte opačný postup a uvidíte, že vám to přinese mnohem lepší pocit a spokojenost.
Nic není nemožné. Odsouváte úkoly jenom proto, že si málo věříte, myslíte si, že někoho zklamete, nesplníte to, co vám bylo uloženo, na sto procent? Odhoďte pochybnosti a říkejte si, že v životě není nic nemožné. Vzpomeňte si, kdy se vám podařily zvládnout mnohem obtížnější záležitosti, čerpejte ze vzpomínek. Zapátrejte v minulosti, kdy se vám něco opravdu skvěle povedlo, mohli jste být na sebe hrdí. To vám vlije do žil potřebnou energii a chuť překonávat překážky.
(es)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2370008
DnesDnes149
VčeraVčera1030
Tento týdenTento týden5772
Tento měsícTento měsíc24243

Partnerské weby

apartman banner