Paní Dagmar z Blanenska se na redakci obrátila s následující prosbou: „Dostala jsem přes známou nabídku, abych vyzkoušela léčbu pomocí jakýchsi léčebných kódů. To je nějaká novinka? Nic o tom nevím, ve Spiritu jsem o tom také ještě nečetla. Tak vás chci poprosit, abyste vyzpovídali někoho, kdo se touto metodou zabývá, nerada bych se stala obětí šarlatánů…“
Obrátili jsme se na paní Miru M. Liškovou, která s léčebnými kódy aktivně pracuje. Prozraďte nám nejprve, jak jste se k léčebným kódům dostala?
Tomu předcházelo dlouhé hledání a nalézání způsobu, jak se zbavit vlastních zdravotních potíží a definitivně se uzdravit. Vyzkoušela jsem řadu metod alternativní i klasické medicíny s různými úspěchy. Až v době, kdy jsem tak nějak na své uzdravení už rezignovala, jsem jako zázrakem objevila knihu Léčebný kód a začala tuto metodu na sobě aplikovat. Zároveň jsem se intenzivně věnovala studiu této metody u společnosti jejího autora.
A kdo je autorem té metody?
Autorem metody a knihy Léčebný kód je americký psycholog Dr. Alex Loyd. Jde o duchovní energetické léčení, které mu bylo vnuknuto po dvanáctiletém usilovném hledání, kdy se snažil uzdravit svou ženu. Ta trpěla silnými depresemi a vyzkoušeli toho opravdu hodně, ale nic nepomáhalo. Jejich láskyplný vztah se rozpadal. Dr. Alex Loyd se jednou vracel ze semináře, když mu byla tato metoda, jak popisuje, seslána Bohem. Opustil svou dobře zavedenou lékařskou praxi a nejdříve metodu několik měsíců testoval a měřil hladinu fyziologického stresu. Výsledky byly ohromující. Dr. Loyd s úžasem sledoval, jak se jeho pacienti, které léčil z psychických problémů, uzdravují i z fyzických potíží. Spoluautor knihy - Dr. Ben Johnson - se vyléčil z Lou Gehrigovi nemoci právě pomocí metody léčebných kódů.
Na čem je založen princip léčebných kódů?
Léčebné kódy se nezaměřují na fyzické a psychické nemoci přímo, nýbrž na emoce, mylné názory, na naše destruktivní buněčné vzpomínky. Podle seriózních výzkumů až 95 procent všech našich problémů způsobuje stres uložený v destruktivní buněčné paměti. Jedná se o stres hluboko uložený v našich srdcích, v buňkách našeho těla ve formě vzpomínek či obrazů, které je potřeba najít, vyléčit, doslova přepsat, překódovat jako nějaký počítačový program. To umožní imunitnímu systému, aby začal léčit organismus. I události z dětství, které se z pohledu dospělého člověka nebo člověka emočně nezainteresovaného zdají malicherné, nás neustále ovlivňují. Navíc tyto vzpomínky jsou většinou uloženy v nevědomé paměti, tvoří až 90 procent celkové paměti. Vzpomínky se vyvolávají asociací. Například odehrál-li se nám jakýsi nepříjemný zážitek v dětství v místnosti vymalované sytě žlutou barvou, přijdeme-li i po letech tam, kde vévodí tato barva, v těle se nám sepne stresová reakce a cítíme se zle.
Jak léčba probíhá a jaké jsou výhody této metody?
Metoda spočívá v aktivaci čtyř léčebných center, které jsou na naší hlavě. Jednotlivé kódy se pak skládají z jednotlivých sekvencí poloh našich rukou a zaměření prstů na tato centra. V knize Dr. Alexe Loyda je uveden univerzální kód, který je určen pro většinu lidí na řešení většiny záležitostí. Ve světě bylo vyškoleno několik desítek certifikovaných praktiků, kteří jsou oprávněni vést konzultace a vytvářet vlastní osobní kódy, které jsou určené pro jednotlivé klienty a na daný problém, respektive zdroj tohoto problému. Léčba je tak rychlejší. Během konzultace vede praktik klienta krok za krokem, snaží se, aby problém co nejrychleji klesl na přijatelnou úroveň. Navíc konzultace učí klienta jak s touto metodou pracovat v dalším životě a jak ji využít na jakékoli další problémy.
Co se dá pomocí kódů všechno léčit?
Vše záleží na individuální situaci každého jednotlivce. Mnohdy stejné příznaky, nemoci, problémy, deprese, ale i neúspěchy a potíže ve vztazích mají různé příčiny. Ty je potřeba nalézt. Léčebné kódy lze uplatnit na veškeré problémy. Prakticky každý problém našeho života má svůj zdroj v jedné z 12 kategorií, o kterých Dr. Alex Loyd píše ve své knize a které naleznete i na našich webových stránkách na internetu. Léčebné kódy ovšem samozřejmě nenahrazují lékařskou péči a léčbu, tu naši klienti nepřerušují.
Jak jsou léčebné kódy účinné a jak dlouho taková terapie trvá?
Podle ohlasů z celého světa i mých osobních zkušeností a zkušeností s klienty vím, že kódy, pokud se pravidelně praktikují, mají velký účinek. Jejich praktikováním se naše tělo zbavuje vnitřního stresu a vliv se projeví i v oblastech, na které se člověk primárně nezaměřil. Lidské tělo si většinou priority léčby stanoví samo. Tím, jak lidé kódy provádějí, mění sami sebe, posunují se ve svém podvědomí na jinou úroveň, mění se v pozitivním slova smyslu. Mění se tak i jejich vztahy, jejich priority, v jejich těle probíhá ozdravný proces. Délka terapie je individuální. Záleží na tom, kolik skrytých destruktivních vzpomínek člověk ve svém srdci má a jak aktivně s kódy pracuje. U někoho to může trvat několik týdnů či měsíců, u jiného i třeba rok. Důležitá je vždy pokora a trpělivost. V dnešní době jsme si navykli očekávat pomoc externích zdrojů, v nich vidíme naše štěstí i uzdravení. V rámci této metody ale musíme uvnitř sebe najít to, co je zdrojem našich problémů, a to vyřešit. Mým cílem je, aby se lidé naučili s kódy pracovat sami, aby nebyli odkázáni na druhé. Zájemcům je určen výjimečný seminář autora knihy Léčebný kód a této metody Dr. Alexe Loyda, který proběhne 12. a 13. 7. v Praze.
Děkujeme za rozhovor. (zem)
Kontakt: Mira M. Lišková, Certifikovaný praktik léčebných kódů, tel. spojení: 777 130 420, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2505430
DnesDnes489
VčeraVčera573
Tento týdenTento týden3682
Tento měsícTento měsíc16776

Partnerské weby

apartman banner