Znáte ho z filmů i z televizních seriálů, vyzkoušel si role kladných i záporných postav. V rámci dabingu propůjčuje nejčastěji svůj hlas George Cloonymu nebo Michele Placidovi.
Populární český herec Jan Kanyza patří mezi zrozence Štíra pod vlivem Marsu (25. 10. 1947). Má tedy schopnost působit na své okolí, ovlivňovat ho. Je přes 30 let ženatý s paní Žofií (numeroložkou a zakladatelkou nakladatelství Krásná paní), mají spolu dnes již dospělou dceru Báru.
Jan Kanyza má vztah k umění odmalička. Jako kluk se naučil hrát hned na několik hudebních nástrojů (klavír, saxofon, klarinet). Kromě herectví se věnuje také malování a fotografování. Pronajal si ateliér ve francouzském Katalánsku a každý rok tam stráví několik měsíců. Má za sebou několik výstav v česku i zahraničí, ilustruje dětské knihy. Právě díky své malířské tvorbě došel k názoru, že se u nás krade doslova vše (kromě myšlenek vrcholných politických funkcionářů, protože v nich nic není). Některé jeho obrazy totiž byly padělány! Charismatický herec s nezaměnitelným hlasem bere s úsměvem kritiku a výtky rozličných odborníků, kteří si myslí, že by se měl věnovat buď malířství, nebo herectví, že přece nemůže sedět „jedním zadkem na dvou židlích“. Jan Kanyza to jen glosuje slovy, že přece „každý zadek má dvě půlky“. A malování bere jako svého koníčka, který mu pomáhá relaxovat, psychicky ho posiluje. Navíc si zamiloval jih Francie, líbí se mu mentalita tamních lidí. Jsou prý víc nad věcí a tolik si nezávidí, zatímco u nás se úspěch neodpouští. Závist je zlá a podle Jana Kanyzy člověka sežere zevnitř, je to taková rakovina ducha.
Co o Janu Kanyzovi prozrazuje numerologický náhled?
Jeho osudové číslo 4 charakterizují pořádek, služba a vedení. Má tedy skvělé organizační schopnosti, zdravý rozum a praktický přístup k věci, upřímnost a loajalitu. Je ochotný tvrdě pracovat, aby dokončil to, co začne. Trpělivost mu pomáhá uspět. Životní číslo 2, jehož vládcem je Měsíc, mu dodává snášenlivost, laskavost a dobrou intuici, jistou dávku taktu a ohleduplnosti. Číslo roku narození - 3 - je o dobré komunikaci s okolím, přináší mu osobní kouzlo i trochu drzosti. Den narození označuje nenáročnost, je i o tvořivosti, skromnosti a citlivosti, z níž vyplývají chápavost a mírumilovnost. Osobní roční vibrace spojené s letoškem se nesou na vlnách energie čísla 5. Může tedy dojít k pohybu - změnám v jeho vnitřním i vnějším světě. Získá novou inspiraci a bude mít dostatek energie k tomu, aby zrealizoval své plány. Nesmí se však snažit stihnout více věcí najednou.
(rid)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2450714
DnesDnes493
VčeraVčera636
Tento týdenTento týden2745
Tento měsícTento měsíc1660

Partnerské weby

apartman banner