Některé bolesti hlavy se vyskytují v různé denní době či v různých obdobích. Pokud se objevují pravidelně, je nutné uvědomit si určité souvislosti.
Bolest hlavy po probuzení: je způsobena vysokým krevním tlakem (nechte si změřit váš tlak), zatížením ledvin nebo nevhodným nočním jídlem. Určitou roli hraje i namáhání páteře při špatné poloze ve spánku.
Bolest hlavy před jídlem: může poukazovat na překyselení žaludku. Zvýšená produkce žaludeční kyseliny se projevuje pálením žáhy nebo říháním.
Bolest hlavy během konzumace jídla: může být důsledkem nesnášenlivosti určité potraviny - alergenu a poukazuje na potravinovou alergii.
Bolest hlavy po jídle: vyskytuje se po jídle nebo jen po takovém, na které jsme alergičtí.
Bolest hlavy, máme-li hlad: když máme hlad, stoupá nebo klesá hladina krevního cukru. Už malé kolísání hladiny krevního cukru mohou mnozí lidé pociťovat jako bolest hlavy. Často se mohou objevovat u pacientů s cukrovkou. Rychlou pomoc v tomto případě nabízí troška hroznového cukru nebo kousek chleba.
Bolest hlavy před nebo během menstruace: může poukazovat na hormonální poruchu, která může vycházet z vaječníků, nadledvin či hypofýzy.
(žuk)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2502771
DnesDnes276
VčeraVčera748
Tento týdenTento týden1023
Tento měsícTento měsíc14117

Partnerské weby

apartman banner