Nadešel první máj a s ním i lásky čas. Není jiný den v roce, který by se víc hodil pro romantický polibek. Vždyť která žena by vydržela s vědomím, že na pusu pod rozkvetlou třešní bude muset čekat další rok? Nebo ještě hůř, že nepolíbená do roka uschne? Májový polibek má ale daná pravidla. Májové rozkvetlé třesně to moc dobře vědí, a proto si už pečlivě čechrají čerstvé kvítky ve větvích a předhánějí se, kdo letos uloví nejvíce májových polibků. Není-li váš protějšek právě botanik, spokojí se možná jednoduše s jakýmkoli stromem. V žádném případě vám ale duch prvního máje neodpustí jehličnan, to už byste po něm chtěli opravdu přespříliš.
Polibek, políbení, pusu, pusinku, hubičku…, to všechno můžete schytat na prvního máje! O stálém partnerovi už jistě víte, že vám za polibek stojí. Pokud se chystáte políbit někoho poprvé, dejte si zvlášť záležet. Bylo prokázáno, že právě první polibky odradily 59 procent mužů a 66 procent žen od svého protějšku, ačkoli je předtím přitahoval. Ženy přikládají líbání větší význam. Dotyky rtů, jazyka, nosu a brady přenášejí vůně, chuť zvuk a dotykové signály, díky nimž zjišťujeme, jak nás náš protějšek vnímá, a nakonec také to, jestli se bude chtít líbat znovu.
Možná na prvního máje objevíte ve svém partnerovi někoho nového a konečně doceníte všechny jeho klady. Nebo se naopak přesvědčíte o tom, že jste na místě, kam patříte, s člověkem, který patří k vám. A o to na prvního máje jde.
S největší pravděpodobností při líbání přivřete oči, tak jak to dělá až devadesát procent dívek a žen. Pouhé tři ze sta kontrolují situaci jedním pootevřeným okem. Zbývajících sedm procent pro jistotu nechává obě oči otevřené. Jak je to u mužů, statistiky neříkají. V každém případě nedopusťte, aby vaše hezké polibky a objímání s prvním květnem skončily. Podle vědců čtyři polibky či objetí denně pomáhají udržet kvalitní vztah i několik desetiletí.
(jam)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2502794
DnesDnes299
VčeraVčera748
Tento týdenTento týden1046
Tento měsícTento měsíc14140

Partnerské weby

apartman banner