Mnozí lékaři, ale i další alternativní terapeuti se shodně domnívají, že elektromagnetické pole a další formy záření, které naše planeta vydává, mohou mít na člověka stresující účinky a také poškozují jeho zdraví. Těmto efektům se říká geopatogenní stres, který může vyvolat celou řadu onemocnění od neklidu a nespavosti přes migrénu a revmatismus až k rakovině.
Tyto představy o fyzikálních a geologických jevech, které mohou ovlivňovat zdravotní stav, nejsou vůbec nové. Například Číňané již dlouho praktikují umění feng-shui, což je metoda umísťování staveb domů, cest i nábytku v domácnostech pokud možno v souladu a přirozenými toky energie naší planety. Někteří badatelé se též domnívají, že smyslem prehistorických menhirů bylo zřejmě chránit obydlí před geopatogenním stresem. Za tyto příčiny se považuje mnoho různých faktorů. Z těch důležitých vyniká především energetická linie, která údajně odpovídá podzemnímu proudění vody nebo slabým elektrickým proudům, jež vznikají zásluhou tlaku, který působí na krystaly v zemi. Umělé struktury, jakými jsou velké budovy, elektrárny, tovární komplexy, lomy, doly, železnice, stožáry a kabely vysokého napětí, mohou přirozené energetické linie narušit a umožnit tak vznik geopatogenního stresu. Jeho dalším zdrojem jsou též magnetické bouře na povrchu Slunce. V období vysoké sluneční aktivity dochází potom k narušení magnetického pole Země. Právě tato období se také dobře shodují s častějšími srdečními a psychickými záchvaty, s revolucemi, válkami, hladomory a nejrůznějšími katastrofami.
Některé minerální látky a horniny, mezi nimi třeba i žula, rovněž obsahují radioaktivní látky nebo uvolňují radioaktivní plyn radon, který může způsobovat různá onemocnění, mimo jiné i rakovinu plic. Největším rizikem geopatogenního stresu je se značnou pravděpodobností oslabování imunitního systému, které dále zvyšuje možnost onemocnění artritidou, nespavostí, migrénami, roztroušenou sklerózou, leukémií a v neposlední řadě také AIDS. Mnoho lékařů i léčitelů se rovněž domnívá, že geopatogenní stres se může podílet na depresích, vysokém krevním tlaku, ale třeba i alkoholismu.
(vel)

DODATEK
Jednotlivé typy geopatogenního stresu mají specifické projevy. Například podzemní voda narušuje spánek a silná elektromagnetická pole mají zase vztah ke zvýšené četnosti leukémie. Prudká zesilování či zeslabování polí, k jakým dochází třeba v blízkosti vedení vysokého napětí, bývají spojena s častějšími migrénami a depresemi.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500299
DnesDnes593
VčeraVčera776
Tento týdenTento týden2989
Tento měsícTento měsíc11645

Partnerské weby

apartman banner