Určitě všichni znáte z filmů či seriálů scény, v nichž hlavní hrdina přemísťuje předměty, aniž by se jich dotknul. Dělá to pomocí své vůle, ovšem během natáčení jde o pouhopouhý trik. Možná i proto si mnozí z nás řeknou, že je to jen fantazie, ale opak je pravdou! Tuto úžasnou schopnost se totiž můžete naučit třeba i vy! A do tajů výuky vás zasvětí jeden z vás - čtenář Richard Trávníček z Nového Města nad Metují, který dokáže pohybovat drobnými předměty.
Co konkrétně ve vás probudilo zájem o telekinezi?
Abych pravdu řekl, začal jsem se o ni zajímat, až když jsem viděl seriál Čarodějky, tedy zhruba před 13-14 lety. Líbilo se mi, jak Prue - jedna z čarodějek - dokáže hýbat předměty. A protože jsem zrozenec znamení Blíženci a mám v povaze vyzkoušet vše nové na vlastní kůži, tak jsem začal vyhledávat informace. V té době jsem neměl k dispozici internet, jen knížky z knihovny. Posléze jsem kupodivu zjistil, že je to více než reálné! Telekineze - někdy nazývaná jako psychokineze - je pohybování s různými předměty pomocí myšlenek - vůlí. Je to schopnost, kterou jsme ovládali, my lidé, už dřív, ale ztratili jsme ji, protože jsme začali uvažovat materialisticky a na duchovní hodnoty přestal být kladen důraz. Osobně si myslím, že do určité míry využívali telekinezi i staří Egypťané při stavbě pyramid. S telekinezí můžete zapínat a vypínat televizi, přitáhnout si ovladač, dokonce i ohýbat kovové předměty. Toto všechno můžete umět a mnohem více, ale musíte nejdříve zvládnout první krůčky, které jsou pro někoho lehké a pro někoho těžké.
Jak tedy začít? Co nám pomůže?
Nejsnadnější je začít s tzv. PSI wheelem - PSI kolem. Kolo si snadno vytvoříte doma. Do kousku plastelíny zapíchněte jehlu, ale tupou stranou. Potom si ustřihněte kousek alobalu (nejlépe malý čtvereček) a složte ho na polovinu, vznikne vám obdélník. Pak alobalový čtverec přehněte šikmo do trojúhelníku, vznikne vám jakási stříška. Tu položte opatrně na jehlu. Ujistěte se, že máte všechna okna zavřená, aby průvan nemohl ovlivňovat vaše cvičení. Dejte nejdříve obě ruce okolo stříšky a soustřeďte se na jeden její roh. V duchu si říkejte: „Toč se, toč se!“ Přitom si v mysli živě představujte, jak se kolo opravdu točí. První pokusy zřejmě budou neúspěšné, ale po nějakém čase stříšku roztočíte. Určitě se mezi vámi najde někdo, kdo PSI wheel roztočí hned první den, ale nezoufejte, když se vám to nepodaří. Chce to jen trénink a hlavně víru!
Jak dlouho jste cvičil vy, než se dostavily první výsledky?
Asi 30 minut, což mě velmi překvapilo.
Pokud se nám podaří wheel roztočit, co dál?
Když zvládnete roztočit stříšku oběma rukama, tak cvičte to samé dál, ale už jen pomocí jedné ruky. Potom postupně zkoušejte ruku od wheelu oddalovat, po čase budete moct takto pracovat bez rukou. Když i toto zvládnete, tak PSI wheel něčím zakryjte - například průhlednou zavařovací sklenicí. Použijte opět obě ruce a opakujte postup jako na začátku.
Když se naučíte tyto základy, můžete začít trénovat s pevnými předměty - třeba kutálení tužkou po stole, posouvání drobnými předměty atd. Základ je stále stejný, chce si to jen vizualizovat, co se má stát a dát tomu pokyn. Pak se to stane! A tak tomu je i v životě. Cvičte denně maximálně 15 minut a pokud vás bude bolet hlava, tak si dejte pár dní pauzu a posléze znovu pokračujte. Pamatujte, že všechno chce svůj čas. Já jednou zkoušel ohýbání kovových předmětů. Vzal jsem do ruky příborovou vidličku a snažil se ji deformovat silou vůle, ale nedařilo se. Asi po čtvrt hodině jsem to vzdal. Nechal jsem vidličku položenou na stole a šel se dívat na televizi. Když jsem však přišel zpět, byla vidlička úplně zkroucená! Bádal jsem, jak se to mohlo stát, a jistil jsem, že občas člověk vloží svou energii do předmětu a projeví se to až za nějakou dobu.
Děkujeme za rozhovor. (zem)
Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2371087
DnesDnes337
VčeraVčera891
Tento týdenTento týden337
Tento měsícTento měsíc25322

Partnerské weby

apartman banner