Čtenáře Antonína V. z Hořicka zajímá: „Psali jste o ruských lékařích v Praze, o tom, že pracují s nějakým dýchacím trenažerem. Jako silný astmatik mám s dechem neustálé potíže. Pomohl by mi ten trenažer?“
Obrátili jsme se přímo na MUDr. Taťánu Kozlovou. Tato původně dětská pediatrička žije v Čechách již 22 let, intenzivně se zabývá přírodními způsoby léčby.
Kde jste Frolovův dýchací trenažer objevila, kdy jste s ním začala pracovat?
Poprvé jsem ho viděla zhruba před 16 lety na prezentaci v Moskvě, hovořila tam o něm a předváděla ho jedna plicní lékařka. Jeho autorem je Vladimír Fedorovič Frolov, ruský biochemik. Tento přístroj se užívá pro bezmedikamentózní uzdravení a omlazení organismu. Proč mě ten přístroj zaujal? Manžel měl v té době za sebou 2 infarkty. Bral silné léky, které však nezabíraly, dalo se tak očekávat, že přijdou další komplikace. Dýchací trenažer má široké léčebné možnosti využití, působí i preventivně, přitom je jeho používání velmi jednoduché. Říkala jsem si, že by manželovi mohl pomoci…
Co je podstatou přístroje, na jakém principu pracuje?
Pomocí trenažeru se dociluje přechodu na endogenní (vnitřní) dýchání, které je podobné dýchání velryb. V důsledku transformace běžného typu dýchání na dýchání podle této metody dochází k prudkému zvýšení množství energie v organismu. Tělo stárne pomaleji a je zdravější, protože se v něm sníží množství volných radikálů, teplota těla klesá o 1,2 - 1,5 stupně Celsia. Podle prognóz je díky tomu možné docílit prodloužení života přibližně až o polovinu! Lidé zapomínají, jak je dýchání důležité. Když člověk přijde na svět, zahájí to tu prvním nádechem, když svět opouští, přijde poslední výdech. Lidé ale neumějí dýchat, nikdo je to neučí. Přitom plíce jsou naší základnou, jakousi elektrárnou, která vyrábí energii a předává ji celému tělu, rozvádí po těle kyslík.
Při jakých potížích může být trenažer člověku prospěšný?
Léčebný efekt byl prokázán při ateroskleróze, ischemickém onemocnění srdce a mozku, migrénách, vysokém krevním tlaku, chronické bronchitidě, pneumoskleróze, zánětu čelistní dutiny, zánětu čelních dutin, při vředovém onemocnění trávicího traktu, gastritidě, vředové kolice, polycystóze ledvin, pyelonefritidě, alergické psoriáze (lupénce). Pomoci může diabetikům, lidem, kteří se potýkají s křečovými žilami, léčí se s myomy, polypy, artrózou, tuberkulózou, chřipkovými onemocněními, astmatem, různými alergiemi, trápí je gynekologické potíže. Zřetelné výsledky byly zaznamenány i při snaze skončit se závislostí na alkoholu a nikotinu, je rovněž vhodný pro ty, co chtějí zhubnout.
Je nějaké omezení pro užívání Frolovova dýchacího trenažeru?
Naučila se ho hravě používat i čtyřletá koktavá holčička a zatím nejstaršímu klientovi, který ho používá, je dvaadevadesát let. Když mu ho děti pořídily, byl na vozíku. Teď sice neskáče, ale chodí o berlích. Kvalita jeho života se zlepšila. O přístroj již projevily zájem mateřské školky v Ostravě, rehabilitační zařízení v Peci pod Sněžkou… Do pátého či šestého měsíce těhotenství s ním mohou dýchat i nastávající maminky. V Rusku se dělaly testy s dětmi maminek, které ho používaly, a s dětmi maminek, které nikoli. Děti maminek, které s trenažerem aktivně pracovaly, byly rychlejší ve vývoji a zdravější.
Jak trenažer vypadá, jak se s ním pracuje?
Trenažer je jednoduchý, skládá se z několika komponentů - kalíšku, hadičky - trubičky, náústku… Je vyroben ze zdravotně nezávadné hmoty, součástí vybavení je odměrka na vodu a dva kelímky, přičemž menší má děravé dno se spirálkami. Při užívání trenažeru člověk dýchá proti odporu vody. Začíná se sice s malým množstvím vody, ale už je tam nějaký odpor, posilujeme tak v první fázi plíce, zvyšujeme jejich kapacitu. Vody se postupně přidává, zvyšuje se zátěž, dostáváme se k druhé fázi cvičení. Dýchá se jogínským způsobem, do břicha, kde je bránice. Dýcháním se procvičují svaly, bránice masíruje důležité orgány uložené pod ní - tedy játra, žaludek, slinivku. Když už člověk nějaký čas s trenažerem dýchá, tak přechází k třetí fázi - při nádechu si prsty sevře nos a uzavře nosní dírky - dýchá jen ústy přes vodu. Tedy dýchá to, co vydechl. Normální vzduch, který dýcháme, se skládá mimo jiné z 21 procent kyslíku a 0,003 kysličníku uhličitého. Když nadechujeme to, co jsme vydechli, obsah kyslíku jde dolů na 16 - 17 procent a obsah kysličníku uhličitého jde obrovsky nahoru - na 3 procenta. Laikovi se zdá, že si tím škodíme, vždyť si „krademe“ důležitý kyslík! Ale kam se jezdí s dýchacími potížemi? Do sanatorií, léčeben, na Slovensku je třeba plicní sanatorium ve Vyšných Hágoh v Tatrách. Všechna ta léčebná zařízení se staví v nadmořské výšce 1000 až 1200 m. n. m. A tam v horských oblastech je jiné složení vzduchu, je tam přesně ta hodnota kyslíku a oxidu uhličitého, na kterou se dostaneme ve třetí fázi cvičení s Frolovovým trenažerem. My si vlastně vytváříme sanatorium v domácích podmínkách, aniž musíme kamkoli jezdit. Však také sportovci před olympiádou jezdí do vyšších nadmořských výšek trénovat. Skvěle se jim tam rozpumpuje krevní oběh, každá buňka se aktivuje, nastartuje se tím perfektní výměna látek, organismus pracuje naplno. Tělo získá energii a sílu.
Děkujeme za rozhovor. (zem)
Kontakt: 603 551 009, 603 537 825, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2379775
DnesDnes676
VčeraVčera957
Tento týdenTento týden2573
Tento měsícTento měsíc7204

Partnerské weby

apartman banner