Střechy
Pokud vyslovíme pojem tvarové zářiče, pak většina z nás má představu nějakých zcela zvláštních zařízení. K nejznámějším tvarovým zářičům patří střechy domů. Střechy jsou vybudovány v různých tvarech a z různých materiálů. K materiálům patří tráva, rákos, šindel, plech, betonové nebo keramické tašky, a dnes různé jiné materiály. Materiál jako takový není u tvarového zářiče rozhodující. Střechy vytvářejí podobně jako pyramidy energoinformační efekt. Ten koneckonců vytváří každý tvarový zářič. Tvar střechy by měl být co nejvíce pravidelný. Pravidelné tvary vytvářejí energetickou harmonii, zatímco disharmonické tvary vytvářejí energii pro člověka velmi nepříjemnou. Samozřejmě, že zde hraje svojí roli orientace na světové strany. Ve městě se nám asi těžko podaří prosadit stavbu domu podle světových stran, poněvadž se zde budují ulice, a to rovné, obloukové nebo klikaté. Záměr situovat dům podle světových stran se nám podaří většinou na vesnici, pokud máme samozřejmě dostatečně velký, ale také světovými stranami orientovaný pozemek. Orientace staveb na světové strany byla dodržována u církevních staveb. Pokud se někomu podaří dodržet všechny podmínky pro to, aby v domě začal fungovat pyramidální efekt, pak se z tohoto domu stává „strašidelný dům“. Vize, které pronásledují jeho obyvatele, narůstají do nepříjemných rozměrů. Je to dáno tím, že pyramidální efekt zpočátku ochrannou složku biopole homogenizuje, tj. působí kladně. Pokud dojde k překročení délky expozice, dochází ke zvýšenému vyzařování z biopole, což zapříčiní sérii přeměn složek biopole. Tím dochází k negativnímu působení na člověka. Považuji za nutné upozornit na toto nebezpečí, poněvadž představa lidí, že pyramidy jen léčí je díky komerci příliš velká. Prostě všeho moc škodí! Biopole člověka má takovou vlastnost, že se snaží za každou cenu přizpůsobit změněnému prostředí. Senzitivní lidé zjistí vliv negativního prostředí ihned. Je to díky tomu, že mají velmi dobré a citlivé biopole.

Oblouky a klenby
Oblouky a klenby byly ve velké míře uplatňovány odedávna v architektuře bohatých církevních i světských staveb, dá se říct po celém světě. Na rozdíl od pyramid vytvářejí lomené klenby a polosféry energoinformační prostředí, které není závislé na orientaci podle světových stran a působí na homogenizaci biopole velmi kladně a jemně. Řekneme-li to jinak, tak to znamená, že ho stabilizuje. Na svých cestách jsem v Tunisku spal v pokoji s klenbou a musím potvrdit, že jsem se zde cítil velmi příjemně. Zcela zvláštní jsou kruhové místnosti, kde strop je tvořen polosférou. V takových místnostech léčil v úplné tmě nemocné Aeskulapos. Těchto poznatků využívali stavitelé chrámů a paláců. Oblouky a klenby se opět do našich domů vracejí. U někoho je to sice módní záležitost, ale energetická složka jde s tím samo sebou.

Štíty
Všimněme si, že štíty starých domů nejsou jen holé zdi, ale že jsou doslova výstavní a vyzdobené řadou štukových ozdob, sošek apod. To mělo dvojí účel - jednak estetický, ale také energetický, o kterém samozřejmě věděli jen architekti. Tyto štíty zpomalují protékající energii, aby jí byl co nejvíce vyplňován dům. V domě, kde je co nejvíce životadárné energie čchi (prány), se lidé cítí příjemně a jsou zdrávi.

Orientace domu
Energetická magnetická složka je orientována ve směru jih – sever. Zatímco elektrická složka ve směru východ – západ. Pokud je tedy dům rovnoměrně obtékán magnetickou složkou, je uvnitř domu energie vyrovnána. Pokud ovšem je dům orientován například ve směru JZ – SV, pak dochází k tomu, že v SZ oblasti je v domě nedostatek energie, a pokud není tento deficit vyrovnán jiným způsobem, lidé se zde necítí dobře a mohou mít postupem času zdravotní problémy. Navíc dochází k tomu, že energie, která obtéká dům v jeho JZ části, je urychlována, a vystřelována na sousední objekt.

Ing. Josef Schrötter

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2375410
DnesDnes164
VčeraVčera902
Tento týdenTento týden4660
Tento měsícTento měsíc2839

Partnerské weby

apartman banner