V době od 22. srpna 1955 do 2. května 1971 bylo ohlášeno deset případů, kdy se Panna Maria zjevila benediktinské jeptišce Reinoldě Mayové ( též zvané sestra Mashiane). Sestra Reinolda se narodila v roce 1901 a v roce 1925 odjela z Německa. Působila v nejrůznějších misiích až do května 1938, kdy přijela pracovat do Nongomy a nedalekého Ngome ve středním Senegalu. Sestra Reinolda byla uznávanou, oblíbenou a nesmírně ceněnou členkou komunity a jednou z nejlepších misionářek v oblasti.
První poselství dostala o postním dni Neposkvrněného početí. Nedlouho po svatém přijímání si všimla, že těsně vedle ní stojí Panna Maria. Sestra to popsala takto: „Všechno jsem viděla jakoby v mlhách. Byla jsem vtažena do jiné atmosféry. Marie se mi ukázala v nádherném světle a byla krásnější než slunce. Byla celá v bílém a v závoji od hlavy až k patě. Na prsou měla velikou hostii obklopenou zářící aureolou, ze které prýštil život. Byla jako živoucí monstrance. Stála na zeměkouli a byly jí vidět ruce a nohy. Měla jsem pocit, že vstupuji na oblak, na který mě táhne Marie, a směřuji pryč ze Země. Měla jsem zavřené oči, ale viděla jsem tolik světla, že jsem byla ještě několik dalších dní omámená krásou a září, jež jsem spatřila.“ Panna Maria k sestře Reinoldě promluvila: „Říkej mi Stánek Nejvyššího. I ty jsi takovým stánkem, věř mi. Přeji si být takto nazývána na počest slávy svého syna. Přeji si, aby bylo víc takových stánků. Myslím tím lidská srdce. Přeji si, aby oltáře byly častěji obklopeny modlícími se lidmi. Neboj se a dej to ve známost.“
Sestra Reinolda spatřila v následujících třech letech Pannu Marii ještě sedmkrát. Marie si přála, aby byla na její počest postavena svatyně „na místě, kde se setkává sedm pramenů“. Osmé zjevení sestry Reinoldy se událo těsně potom, co našla místo, kde by se podle ní dala svatyně postavit, a Marie v něm potvrdila, že jde opravdu o místo, kde by měla svatyně stát.
Tehdy se místo kaple používala třída ve škole v Ngome. Jeden německý malíř namaloval obraz Panny Marie podle instrukcí sestry Reinoldy tak, jak ji viděla, a ten pak ve třídě visel, dokud svatyně – kaple nestála. Na svatodušní neděli v roce 1966 se v ní konala úvodní bohoslužba a kapli se dostalo požehnání.
Potom trvalo dvanáct let, než sestra Reinolda Pannu Marii znovu spatřila. 23. března 1970 měla za podivných okolností deváté vidění. Popsala to takto: „Bylo to druhou noc po hrůzostrašném zjevení ďábla. Vzbudila jsem se a všude kolem mne bylo světlo. Marie stála vedle mě. Objala mě a utěšovala. Řekla: „Znám tvou úzkost. Jsem s tebou a neopustím tě.“ A než zmizela, pravila: „Podívej se na druhou stranu“. A tam stál svatý Michael v brnění a s kopím v ruce. Po jeho pravici stál cherubín v bílém rouchu a se založenýma rukama. Po dvou minutách zmizeli a jasné světlo také. Byla to pro mě velká útěcha.“
Desáté a poslední zjevení měla sestra Reinolda 2. května 1971, když byla opět na návštěvě v Ngome. Zrovna se v kapli modlila s menší skupinou žen. Náhle si všimla, že obraz Marie ožil. Přistoupila blíž a viděla, že Mariina tvář neuvěřitelně zkrásněla. „Byla jsem tak rozrušená, až jsem vykřikla: Podívejte se na Pannu Marii! Byla jsem přesvědčená, že i ostatní ženy Marii vidí. Byla jsem tak ohromená, že jsem beze slova odešla.“
V roce 1985 byla vystavěna větší kaple na skále proti první svatyni a obraz se přestěhoval na nové místo.
V Ngome byla také hlášena řada případů zázračného vyléčení. Jeden, který vylíčila sestra Reinolda v dopise otci Ignatzovi Kurzovi, se týkal ženy, které se zanítila dlouho neléčená rána po císařském řezu. Doktor jí řekl, že už pro ni nemůže nic udělat. Sestra Reinolda odnesla k pacientce Monice obraz Stánku Nejvyššího a ta s ním hovořila, jako by mluvila s živým člověkem. Potom Monica řekla sestře: „Nezemřu. Tahle paní mě vyléčí.“ A skutečně – rána se sama od sebe zahojila a žena se vyléčila.
Podobný případ se stal, když se sestře Deotille objevil na pravé tváři rakovinný nádor tak vážný, že jí byla doporučena návštěva u odborného lékaře. Sestra k němu však odmítla jít a rozhodla se raději modlit. Její lékař, doktor H. R. Neuman, později potvrdil: „Vyšetřil jsem sestru Deotillu 27. dubna 1993 a zjistil jsem, že ačkoli se neléčila, všechny příznaky rakoviny zmizely.“ Ngome je dnes významným cílem poutníků a jednou z nejdůležitějších mariánských svatyní v Africe.
(nag)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2376590
DnesDnes317
VčeraVčera1027
Tento týdenTento týden5840
Tento měsícTento měsíc4019

Partnerské weby

apartman banner