Zdeněk L. ze středních Čech píše: „Po dlouhé době jsem zavítal do města do obchůdku s ezoterickým zbožím. Nově tam teď prodávají jakési orgonity. Vypadaly moc pěkně, ale nebyl čas ani příležitost, abych se tam vyptával, co to je, z čeho se to vyrábí a k čemu používá. Jsem jen příležitostným čtenářem Spiritu, přesto vás prosím - můžete o orgonitech něco napsat?“
Rakušan Dr. Wilhelm Reich (1897- 1957) se ve 30. letech minulého století zabýval životní energií a nazval ji orgon. Při pozorování si uvědomil, že někdo má této život podporující energie méně, proto je nemocný. To mu dalo impulz k tomu, aby se pokusil tuto energii shromáždit do nějakého prostoru, v němž by ji organismus nemocného člověka přirozenou cestou přijal, tělo bylo posíleno a začalo opět lépe pracovat. Zkonstruoval zařízení, které nazval orgonový akumulátor. Byla to kabina opláštěná několika vrstvami střídajících se organických materiálů s vrstvami kovu. To fungovalo jako jednocestný ventil - jednosměrně propustný. Wilhelm Reich tehdy svými akumulátory úspěšně léčil i tzv. "nevyléčitelné" pacienty s rakovinou. V 90. letech minulého století se potom Karl Hans Welz zaměřil na zdokonalení orgonového akumulátoru. Dal mu novou podobu, místo skříně nebo komory vytvořil příruční orgonové akumulátory. Welz použil kombinaci směsi pryskyřice s kovových třísek o velikosti čajového šálku. Tak vznikla dnešní podoba orgonitů - silných transformátorů energií z širokého okolí. Skutečností je, že orgonit nejen přitahuje pránu a odráží ji zpět do okolního prostoru, ale hlavně ji také transformuje, čistí od negativně působících disharmonických škodlivých složek technických energií dnešní civilizace a jiných záření.

Co orgonit dokáže?

Transformuje destruktivní energii, čistí ji, následně pak vitalizuje a nabíjí tělo, domy a okolí živou pozitivní energií, podporuje vegetaci (rostliny rostou rychleji a dosahují větších výšek, rozměrů, plodnosti a zdraví, jsou odolnější proti napadení hmyzem, plísněmi, viry apod.), čistí psychosomatické zóny, zlepšuje a uklidňuje atmosféru v domácnostech a v sociálních prostorách všeho druhu (dochází ke změně nálad lidí, nastoluje uvolnění a radostnější náladu, harmonizuje), neutralizuje elektrosmog (negativní působení elektromagnetického záření elektroniky, venkovních vysílačů apod.), zmírňuje nežádoucí působení geopatogenních zón (rozptyluje je pod nebezpečnou mez, čistí půdu a vodu, takže je umísťován do země i do vody). Význam při uzdravení atmosféry mají i vodní plochy s ponořeným orgonitem, orgonit lze umístit pod stromy, zakopáním do půdy se ještě zvýší jeho účinnost, čistí i venkovní atmosféru a v určitém provedení je schopen zklidnit bouře a vítr.

Z čeho se vyrábí?

Potřebujeme tři složky: organickou, kterou je syntetická pryskyřice, jež do sebe natahuje orgon, anorganickou složkou jsou kovové třísky a špony, které tvoří překážku pro orgon, a ten se od částic chaoticky odráží, čistí a zrychluje. Nakonec se do orgonitu přidávají nerosty (každý typ nerostu působí trochu jinak). Nejčastěji se dávají křišťály, hematity, růženíny aj. Důležitá je správná velikost těchto částic. Poměr organické a anorganické složky by měl být 50/50. Nerost přidávající se do orgonitu má účel zesilovat a formovat energii. Můžeme ho také naprogramovat. Po zatvrdnutí pryskyřice působí na kámen značný tlak a vyvolává tzv. Piezoelektrický jev - schopnost krystalu generovat elektrické napětí při jeho deformování.
Ing. Josef Schrötter

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2371119
DnesDnes369
VčeraVčera891
Tento týdenTento týden369
Tento měsícTento měsíc25354

Partnerské weby

apartman banner