Talíř polévky, místo na spaní a žádné bolesti. Není to samo o sobě dost? Tenhle citát německého romanopisce a básníka Theodora Fontane je dobré si čas od času připomenout. Každému z nás se v životě střídají vzestupy a pády, každý z nás má svůj životní příběh, potíže, zklamání, trápení a smutek. Ale nedopusťte, aby vám vaše neblahé zkušenosti a problémy zatvrdily srdce. Naše nitro skrývá neuvěřitelnou sílu a vůli žít dál. Kvalita našeho života se odvíjí právě od toho, jak se dokážeme postavit neúspěchu, prohrám a rizikům. Budeme-li mít dost síly převzít plnou odpovědnost za své neúspěchy právě tak jako za své úspěchy, posílí to naši sebeúctu a pomůže nám to růst a sílit. Každý z nás má právo žít šťastný život, každý z nás je odpovědný za svůj život, proto žijte tak, abyste při ohlédnutí zpět měli dobrý pocit a nikdy nelitovali toho, co jste udělali.
Jsme v očekávání budoucnosti, čekáme, že zítra, pozítří, příští týden, další měsíc či příští rok budeme mít konečně štěstí a budeme šťastní. Domníváme se, že jen NĚKDO nás může učinit šťastným. Rádi ponecháváme zodpovědnost za svoje štěstí na druhých, rodičích, partnerovi či dětech. Snažíme se měnit ostatní lidi podle svých představ, bojujeme sami se sebou, jako kdyby v tom bylo naše štěstí. Štěstí pramení z toho, co uděláme s tím, co máme. John Lennon prohlásil: Hledali jsme štěstí a našli sebe. Těšte se sami ze sebe a mějte se rádi. Vychutnávejte si vnitřní mír a pocity štěstí. Každý z nás má v sobě nekonečný potenciál štěstí a v tom je ohromná léčivá síla. Mějte rádi i svoje blízké! Neříkáme druhým, že je máme rádi, a myslíme si, že zítra na to bude vhodnější čas. Plníme zodpovědně všechny úkoly a povinnosti, ale hodiny neúprosně tikají a život běží dál. Víme, že věčně tady nebudeme, ale žijeme tak, jako by před námi byla ještě spousta času.
Je na čase přehodnotit pojem ŠTĚSTÍ. Štěstí není to, co bude, když budu mít…. Není to to, co bylo kdysi, když všechno bylo dobré. Radost a štěstí jsou dnes, teď, na tomto místě, kde jste, ať je to doma, v autě, v kuchyni nebo mezi přáteli. Existuje jen moment přítomnosti a ten pro vás musí být zdrojem radosti. Můžete to cítit nebo nemusíte - je to váš dobrovolný výběr.
Štěstí není souhrnem vnějších podmínek. Je to stav duše, je to způsob vnímání života s radostí, nezávisle na tom, co děláte. Štěstí je to, jak se díváte na svět, je uvnitř vás, ve vaší duši a nikde jinde. Vaším úkolem je učinit sebe šťastným. Ne kohokoli - ale sebe. Když jsem nešťastný, jak mohu udělat šťastným někoho jiného? Jestliže je štěstí uvnitř, znamená to, že můj úkol je naučit se být šťastný, cítit se šťastný bez vnějších vlivů.
(žuk)

RADA TÝDNE
Najděte si důvod a každý den objevte alespoň tři radosti, velké, malé, směšné i vážné. Nehraje roli, proč se radujete, ale zkuste to. Vždyť i nový den je radostná událost. Radujte se z toho, že máte vedle sebe partnera, zdravé děti, že si můžete koupit něco nového. Můžete si zavést sešit, do něhož si své radosti každý den zapisujte.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2376580
DnesDnes307
VčeraVčera1027
Tento týdenTento týden5830
Tento měsícTento měsíc4009

Partnerské weby

apartman banner