Milujete cestování, dobrodružství a samozřejmě nadpřirozené síly? Pak si zajeďte na výlet tam, kde straší !
Tajemná věž zámku Tovačov
Proč tam jet: Na tomto zámku straší. Potvrdilo to již mnoho lidí. Uklízečky zde nechtěly samy uklízet, zedníci, kteří opravovali zámek, tu nechtěli spát a do věže samotné se málokdo sám odváží. Je zde často slyšet bouchání dveří, i když jsou všechny zavřené, cinkání nádobí, smích a zábavu jako při hostině.
Co tam ještě uvidíte: Z 94 metrů vysoké věže je krásný rozhled po celém kraji. Po cestě nahoru se možná budete cítit trochu stísněně (úzkým prostorem to ale nebude a schodiště je dávno velmi dobře zajištěné). Kromě věže jsou pod Tovačovem rozsáhlé podzemní chodby – dnes zasypané – které údajně vedou po celém kraji. Tam, kde jejich východy ústily na povrch, mají stát kapličky či boží muka.
Vchod do pekla u zříceniny Trosky
Proč tam jet: Už při stavbě hradu dělníci záhadně padali ze skály, koně si lámali nohy, říkalo se, že se tam objevují čerti a z míst pod hradem šlehají plameny. V podzemních chodbách se ozývaly podivné zvuky, skřeky a hučení. To tam můžete slyšet dodnes. Kousek od hradu je jeskyně, která ústí do zavalené chodby. Když se ji v 18. století jičínští občané snažili prozkoumat, našli nápis na balvanu: „Ani krok dále, sic tvoje smrt.“ Totéž popisují i badatelé z minulého století, kteří se také dál nedostali. Vchod do zavalené chodby se nachází asi pět set metrů od hradu východně v příkré stráni.
Co tam ještě uvidíte: Zřícenina i celé okolí vyzařují podle záhadologů silné gravitační pole. Nejsilnější je v rozsedlině mezi oběma věžemi. Té se říká brána do jinam a podle pověstí se tudy dá dostat do jiných světů. Nachází se na jižním svahu stejně daleko od obou věží.
Strašidelný les Pána z Březiny
Proč tam jet: V lese u obce Žernovka se v minulosti odehrálo velké množství tragédií a sebevražd. Citliví lidé se tam ještě dnes cítí velmi neklidně a stísněně. Podobným neklidem trpí i koně a ostatní zvířata. Senzibilové tvrdí, že je lépe do těchto míst prostě nevstupovat. Zjevuje se tam totiž přízrak průsvitné šedé dívky.
Co tam ještě uvidíte: Les vypadá jinak než lesy v okolí, působí velmi zvláštně. I když je dlouho sucho, les je plný kaluží, popadaných stromů, vysoké trávy, spousty roští… Jako by to všechno mělo zabránit vstupu.
(ng)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2380907
DnesDnes69
VčeraVčera891
Tento týdenTento týden3705
Tento měsícTento měsíc8336

Partnerské weby

apartman banner