Paní Bronislavu z Liberecka zajímá: „Známá byla nedávno u léčitele a ten používá k léčbě zvuk ladičky. Může to člověku opravdu pomoci, není to jen šarlatánství?“
V současné době a zejména ve městech se denně setkáváme s tisíci různých zvuků, které nám mohou být příjemné či nepříjemné. Zvuk nás může inspirovat, nabíjet, léčit, ale i poškozovat nebo také zabíjet. Vzpomeňme zkázu Jericha způsobenou zvukem akordu trub. Nejde jen o to, že zvuky přijmeme naším sluchem, jeho vibrace pronikají do našeho těla a způsobují řadu změn jak v psychice, tak na fyzickém těle. Slovo vyslovené lidským hlasem dokáže měnit řadu věcí. Každé vyslovené slovo má svou energii. Proto přikládejme slovům velkou pozornost. Pozitivní slova a hudba ovlivní naší „trojku“ - tj. tělo, mysl a duši - tak, že pozitivní vibrace nastaví léčebný proces. Za tímto účelem byly zkonstruovány ladičky, které jsou naladěny na kmitočty základní stupnice. Hlavním tónem pro ladění je tón C, jehož kmitočet je 256 Hz. V terapii ladičkami používáme tóny diatonické stupnice: C-256 Hz, D-288 Hz, E-320 Hz, F-341.3 Hz, G-384 Hz, A-426.7 Hz, H-480 Hz, C-512 Hz. Tuto stupnici vypracoval v roce 1558 Gioseffo Zarlino, a sice na základě pythagorejské stupnice. Šlo o výběr tónů stupnice pozitivně působících na organismus člověka. Terapie pomocí ladiček výrazně napomáhá celkovému léčení. Používá se několik typů ladiček:
· Sluneční soustava – 8 ladiček
· Ladičky C a G
· Pentatonická stupnice CDEGA
· Ladičky na čakry
· Ladičky oktáva tj. 128 Hz, 64 Hz a 32 Hz
Je možno říct, že zvukovou terapii (jinak řečeno terapii ladičkami) může aplikovat každý i bez toho, že by měl dokonalý hudební sluch. Ovšem je nutné vědět, kam s ladičkou přistoupit, aby terapie byla účinná. Při pronikání zvuku tělem dochází k rozvibrování buněk. Buňky, které stagnují - málo nebo vůbec nevibrují, jsou tímto uváděny do činnosti a dochází tak k uzdravovacímu procesu. Jinak řečeno, zdravé buňky se posilují a nemocné regenerují. Naše tělo obsahuje hodně vody, která má velmi dobrou vodivost a přenáší vibrace. Zvukoví terapeuti vycházejí při terapii z hlasu pacienta. Vědecky bylo prokázáno, že u rakovinových buněk při aplikaci tónu H-480 Hz dochází po několika minutách působení k jejich destrukci, explozi. Zdravé buňky jsou přitom nedotčeny. Ladičky mají velmi dobrou vibrační sílu, proto je možné je použít i místo akupunktury a akupresury. Akupunkturní body mají různé frekvence, je tedy nutné vybrat tu správnou ladičku. Pokud vybereme správný tón, můžeme dosáhnout rychlejšího a účinnějšího uzdravení než při použití akupunkturní jehly. Frekvenci jednotlivých orgánů, čaker aj. můžeme zjistit pomocí kyvadla, virgule nebo kineziologického testu. Takže terapeut, pokud chce být úspěšný, by měl mít k dispozici větší výběr ladiček, musí vědět, na kterém místě fyzického těla je má použít. Ladičky můžeme používat dotykově nebo bezdotykově. Při bezdotykové metodě je ladička od těla ve vzdálenosti 5 až 8 cm. Je zajímavé, že léčení vážných chorob pomocí zvukových vibrací předpověděl ve svých proroctvích i Nostradamus. Pomocí ladiček se vlastně dolaďujeme, podobně jako hudební nástroj. Náš organismus má schopnost se dolaďovat na správné frekvence. S ladičkami pracujeme podle pěti elementů - voda, oheň, kov, vzduch a dřevo. Pak pracujeme a různou kombinací tónů - intervalů. Interval vzniká při kombinaci dvou tónů. Například C a E (tercie), C a F (kvarta), C a D (velká sekunda), C a H (velká septima) a další. První dvě uvedené jsou v případech nedostatku ohně a druhé dvě při nedostatku vody. Ladičky aktivujeme tak, že s nimi udeříme o své koleno nebo dlaň a přiložíme je k uchu. Aplikace dělá mistra, takže je třeba s nimi začít pracovat a výsledky se dostaví.
Ing. Josef Schrötter

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2373042
DnesDnes471
VčeraVčera940
Tento týdenTento týden2292
Tento měsícTento měsíc471

Partnerské weby

apartman banner