… máte svalové bolesti? Svalové bolesti či namožení jsou velmi nepříjemné a zasáhly zřejmě každého z nás. Možná znáte pocit, že vás „bolí všechno“. Bolest svalů vzniká po příliš velké tělesné námaze nebo může být důsledkem svalových křečí, které vznikají ve spánku a nejčastěji postihují lýtkové a stehenní svaly. V jídelníčku by mělo být co nejméně masa, uzenin a živočišných tuků, je nutné omezit solení a slané potraviny.
… máte syndrom karpálního tunelu? Pociťujete-li bolest a brnění v zápěstí, slabost v ruce a sníženou citlivost v prstech, máte pravděpodobně syndrom karpálního tunelu. Toto onemocnění je způsobeno tlakem na nerv, který probíhá předloktím až do dlaně a prstů ruky. Příčinou je přetěžování a stereotypní pohyby ruky a prstů při práci, třeba s počítačem, může se objevit po úrazu zápěstí, zánětu šlach a vazů. Uváděny jsou také hormonální změny v organismu, jako je užívání antikoncepce, těhotenství a přechod. Omezte solení a konzumaci slaných jídel a potravin, neboť sůl podporuje zadržování vody v organismu, což přispívá ke vzniku otoku a zhoršuje průběh onemocnění.
…. syndrom neklidných končetin? Pod tímto výrazem se skrývají veškeré nepříjemné pocity v nohách, tedy bolest, svědění, trhání, napětí nebo škubání. Přesná příčina tohoto onemocnění není známa, objevuje se u pacientů s artritidou, revmatismem, cukrovkou, křečovými žilami a chudokrevností z nedostatku železa. Syndrom neklidných končetin je také doprovodným příznakem Parkinsonovy choroby. Může jít i o dědičnou dispozici, pokud se nemoc objevila v rodině, riziko jejího výskytu se zvyšuje. Syndrom neklidných nohou postihuje dvakrát častěji ženy než muže a může se objevit v době těhotenství. Zvykněte si méně solit a omezte konzumaci slaných potravin - uzeného masa, uzenin, jídel rychlého občerstvení, polotovarů, chipsů a solených pochoutek. Výrazně ve své stravě omezte také cukr, veškeré sladkosti a sladké nápoje.
(žuk)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2472285
DnesDnes309
VčeraVčera563
Tento týdenTento týden2700
Tento měsícTento měsíc3915

Partnerské weby

apartman banner