Svatý Jan Křtitel bývá označován jako patron tajných společností a hermetiků. Ve středočeských Hořelicích (dnes součást Rudné u Prahy) najdeme kostel, který je zasvěcen právě tomuto patronovi. Vznikl ve čtyřicátých letech 18. století, snad podle projektu stavitele a ezoterika Kiliána Ignáce Dientzenhofera. Na první pohled poznáte vliv „posvátné geometrie“, augustiniánské filozofie a magie. Jde o pokračování kultu megalitických svatyň, které jsou oživeny posvátným „božím světlem“. Proto zajímavá okna, vitráže, průhledy a hra s pronikajícím světlem do interiérů kostela. Vše má svůj řád, smysl, své místo.
Hořelice nejspíše souvisejí s dávným kultem posvátných ohňů. Ne, nežili tu žádní pyromani, ale území bylo jedním ze sídel uctívačů posvátných ohňů a plamenů. Oheň je důležitým magickým symbolem, provázel člověka od kolébky až do smrti. V hořelickém kostele se podle dobových pramenů odehrálo hned několik zázraků. Není divu, stojí na velmi aktivní pozitivní zóně.
Odskočit si můžeme i ke známé mohyle v Rudné – Dušníkách. Jde o jednu z největších záhad v Čechách. Nad mohylou je navršen mohutný kopec s pseudorománským kostelem. Kopec se jmenuje Homole, podle pověsti ve svém nitru ukrývá hrob válečného héroa. My se ale domníváme, že tato obří mohyla souvisela s s pohanským kultem uctívačů mrtvých a záhrobím. Křesťané si mysleli, že na kopci sídlí ďábel, proto tu nechali postavit románskou rotundu a později i kostel. Nezapomeňme, že je to důležitý energetický „zesilovač“. Kdo prý Homoli rituálně obchází, spatří skryté děje tajných světů a dojde k otevření tzv. třetího oka.
(sun)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2474953
DnesDnes120
VčeraVčera582
Tento týdenTento týden1294
Tento měsícTento měsíc6583

Partnerské weby

apartman banner