Degenerativní potíže kloubů jsou nepříjemnou záležitostí, protože se v zásadě nedají vyléčit. Většinou se jedná o chorobné změny, které jsou způsobené stárnutím. Při artritidě - zánětu ztrácejí klouby ohebnost a nemoc je stále bolestivější. Čím pokročilejší je choroba, tím také klouby bolestivěji reagují na zatížení.
Česnek není schopen onemocnění kloubů vyléčit, ale může alespoň zmírnit doprovodné symptomy. Jak na to?
+ Bolavé klouby masírujte česnekovým olejem, tak zmírníte bolesti.
+ Velmi účinná je také aplikace česnekové masti, kterou si uděláte doma sami. Utřete několik stroužků česneku a smíchejte je s čistým vepřovým sádlem.
+ Užívejte třikrát denně lžičku česnekového oleje a k tomu snězte jeden čerstvý stroužek česneku.
+ Alternativou je česnekový olej nebo kapsle z lékárny, které užívejte podle návodu výrobce.
+ Při kloubních obtížích lze také doporučit želatinu, která obsahuje mnoho důležitých stavebních látek. Vyrobte si svoji vlastní. Povařte telecí kosti a denně konzumujte jeden talíř vývaru, který ochlazením zhoustne v želé.
+ Při obtížích s klouby lze obecně doporučit teplé obklady. Jde-li však o akutní zánět kloubů, užívejte obklady studené. Studený by měl být vždy po dvaceti minutách vyměněn.
Ke zmírnění potíží s klouby je zapotřebí změnit stravovací návyky. Snižte podíl masa, uzenin, silně solených jídel. Za potíže s klouby odpovídá především přemíra živočišného tuku a vysoký podíl bílkovin. Stravujte se plnohodnotně a dávejte přednost zeleninovým salátům, syrové zelenině.
Při problémech s klouby je zapotřebí snížit hmotnost, neboť každý kilogram navíc nadměrně a zbytečně zatěžuje klouby. Pravidelně sportujte, ideální je plavání. Při něm jsou klouby minimálně zatěžovány, a přesto mají dostatek pohybu, který vede k lepšímu vyživování chrupavek.
(eva)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2472066
DnesDnes90
VčeraVčera563
Tento týdenTento týden2481
Tento měsícTento měsíc3696

Partnerské weby

apartman banner