Před tisíciletími přiletěli mimozemšťané za Siria na Zemi. Dodnes jsou o tom pevně přesvědčeni Dogonové a další kmeny, které obývají hornatou část Mali v západní Africe. Návštěvníkům ze Siria připisují Dogonové stejný význam jako staří Egypťané Sethovi nebo starozákonní Izraelité Jahvemu.
„My neuctíváme světlou, viditelnou hvězdu!“ prohlásili Dogonové. „Nám jde o neviditelného průvodce této hvězdy, kterého nazýváme Digitaria.“ Každých padesát let se na počest tohoto přízračného poutníka slaví velký svátek.
„Proč jenom každých padesát let?“ zajímali se badatelé. Tato otázka nepřipadala stařešinům kmene obzvlášť inteligentní. Z jejich pohledu měla asi stejnou hodnotu, jako když se současného křesťana zeptáte na to, proč se Vánoce slaví v zimě a proč se jejich oslava nemůže uskutečnit v létě. Stařešinové se shovívavým pousmáním odpověděli: „Protože neviditelná hvězda Digitaria dokončí svou oběžnou dráhu přibližně za 50 let!“
Americký jazykovědec Robert Temple, člen Královské astronomické společnosti, narazil na vyspělé poznatky Dogonů o Siriu. Celých osm let zkoumal prastaré báje Dogonů a s vědeckou důkladností studoval materiály. Nezvratně zjistil, že všechno, co v současnosti víme o hvězdách Sirius A a Sirius B, znali Dogonové doslova odnepaměti. Oběžná doba „neviditelného Siria“ je dnes stanovena na 50,04 roku, vzpomeňme si na Dogony – „…přibližně 50 let“.
Dogonové také tvrdí, že neviditelná hvězda je velmi malá, a je to pravda, Sirius B je takzvaný bílý trpaslík o průměru pouhých 41 000 kilometrů. Dále Dogonové říkají, že ačkoli je Sirius B velmi malý, přesto je neuvěřitelně těžký. Správně: jeho hmotnost se rovná hmotnosti Slunce.
Dogonové jsou odedávna přesvědčení, že Sirius B řídí a ovlivňuje Siria A. Správně. Přitom jsou v tomto bodě poznatky Dogonů vlastně nelogické, budeme-li vycházet z každodenního pozemského života. Proč by neviditelný trpaslík měl ovlivňovat svého obrovského „velkého bratra“, když by to přece mělo být naopak?
Dogonové tvrdí, že Digitaria je základem celého systému a je to správně, trpaslík Sirius (tedy Digitaria) „řídí“ svého obřího souputníka.
Čím více podrobností sdělovali Afričané vědcům, tím více byli běloši vyváděni z míry. Dogonové do písku namalovali celý systém Siria. V současnosti víme nepochybně, že jejich zobrazení je zcela správné – včetně elipsovité dráhy Siria B.
Dogonové reagovali s neskrývaným údivem na otázku, odkud pocházejí jejich nepochopitelně záhadné poznatky. Uvedli, že je to dar, který jim poskytli Nommové. Tito tvorové pocházeli z hlubin vesmíru. V současné době jsou někteří vědci přesvědčeni o tom, že před tisíciletími přiletěli na Zemi astronauté ze Siria a navštívili Afriku. Jinak není možné rozumně vysvětlit skutečnost, že se tam před tisíciletími stalo součástí posvátných bájí něco, co dnes naprosto přesně odpovídá našemu současnému stavu poznání. A vědění Dogonů dokonce naše znalosti překonává!
(nag)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2506484
DnesDnes323
VčeraVčera630
Tento týdenTento týden323
Tento měsícTento měsíc17830

Partnerské weby

apartman banner