Každý z nás se rodí jako šťastné dítě. Všechny děti jsou nádherné, společnost pro ně neurčila kritéria toho, co je hezké a co je ošklivé. I když objektivně řečeno, taková vlastnost jako ošklivost neexistuje. Existují jen určité normy, které odpovídají představám o kráse. A to, že naše tělo a náš vzhled neodpovídají normě, není důvod k pocitům méněcennosti, sníženého sebehodnocení a nenávisti ke svému tělu.
Hledáte-li dokonalého a věrného společníka, vězte, že ho již máte. Je to vaše tělo! Většina lidí žije ve stavu chronické nespokojenosti se sebou samými, tedy i se svým tělem. Nenaučili jsme se vážit si svého těla, mít ho rádi a pečovat o ně. Tělo je určeno k tomu, aby nám sloužilo, ale nedostává se mu za to žádného poděkování. Když nás nic nebolí, bereme to jako samozřejmost. Ale tělo dokáže zrcadlit nedostatek lásky a péče, začne se bouřit, odmítá fungovat a onemocní. Začneme se rozčilovat a spílat svému tělu a nemoc či bolest vnímáme jako zlo. Právě tento negativní vztah k našemu tělu brzdí proces sebeuzdravení.
Žijeme v materialistické společnosti a odnaučili jsme se vážit si svého těla a komunikovat s ním. Buďte vděční svému tělu za zdraví, kterého se vám dostává. Dopřejte mu, aby pocítilo, že jste plni síly a energie k tomu, abyste se uzdravili. Rozvíjejte starostlivý a láskyplný vztah k němu, dejte mu, co potřebuje, a ono se vám odvděčí léčivou silou a zdravím. Co můžete pro své tělo udělat?
+ Vyhledejte vám příjemné místo, položte si pravou ruku na srdce, zavřete oči a vnímejte, jak je vaše srdce teplé a jak pracuje. Představte si ho jako silný a neohrožený orgán těla, který vám dává život, ale i lásku. Prožívejte pocit, jak láska a energie vychází z vašeho silného srdce, proudí celým vaším tělem a posiluje vás. Tím se dostáváte do kontaktu se svým vlastním Já. Užívejte si toto jedinečné spojení, které je klíčem k pohodě a spokojenosti a vede k vytvoření sounáležitosti s vlastním tělem.
+ Mějte rádi své tělo jako sami sebe! Jste-li nemocní, uvědomte si, že vaše tělo není nepřítel, jen se některá jeho část „pokazila“. Přátelsky k němu hovořte, důvěřujte mu, povzbuzujte ho a ujistěte ho, že je silné a má skvělou uzdravovací schopnost.
+ Podporujte ho pozitivními myšlenkami a věřte v jeho sebeléčitelské schopnosti. Milujte každý jeho orgán, kosti, svaly, každou jeho část.
(žuk)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2506585
DnesDnes424
VčeraVčera630
Tento týdenTento týden424
Tento měsícTento měsíc17931

Partnerské weby

apartman banner