Ve středověku byl uznávaným přírodním medikamentem. I v dnešní době představuje med lék na nejrůznější obtíže, který je vždy po ruce. Obsahuje důležité minerální látky a stopové prvky - železo, měď, mangan, jód, zinek , fluór, kyselinu křemičitou a mnohé další, které mají velký význam pro zdraví člověka.
Uklidňující účinek medu se využívá při nespavosti, hodí se pro léčení dětské anémie. Při vyšší koncentraci snižuje med sekreci žaludečních žláz, je vhodným doplňkem v potravě při léčbě žaludečního a dvanácterníkového vředu. Med si pochvalují ženy v menopauze, neboť nabíjí optimismem, měl by se stát pravidelnou součástí výživy sportovců, protože zlepšuje činnost svalů a srdce. Přispívá k rozšíření věnčitých tepen srdce a k lepšímu prokrvení srdečního svalu, zpomaluje stárnutí. Medu se přisuzují skvělé účinky při léčbě infekce horních dýchacích cest, působí antibakteriálně, zabraňuje kornatění tepen, regeneruje játra, posiluje nervovou soustavu a psychiku. Lidové léčitelství oceňuje med při neurózách či odstraňování hnilobných a kvasných procesů ve střevech.
Chutný produkt včel je vhodný užívat i při chronické artritidě, infekci močového měchýře, při nachlazení, problémech se žaludkem, na posílení imunitního systému. Vědecké studie se přimlouvají za užívání medu také v případě chronické únavy, zápachu z úst, jako prevenci nádorů žaludku, střev a kostí.
(es)

RADA SPIRITU
Preventivně lze med užívat v množství jedné až dvou lžiček denně, nejlépe ráno nalačno, rozpuštěný ve sklenici vlažné vody.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2505461
DnesDnes520
VčeraVčera573
Tento týdenTento týden3713
Tento měsícTento měsíc16807

Partnerské weby

apartman banner