V jednom starém, osamoceném mlýně v okrese Plzeň - sever, na místě, pro které platí rčení, že tam lišky dávají dobrou noc, žije pár dříve narozených lidí, matka se synem. Paní je vdova, ale rázná a jen tak z ničeho nemá strach. Příjezdová cesta ke mlýnu je plná štěrku a každý krok, zvláště na této samotě, je zdaleka slyšet. Na hlídání tam mají vlčáka, který každého pocestného přivítá štěkotem. Ale třikrát ke mlýnu přišla návštěva a pes na ni vůbec nereagoval. Co to bylo?
„Bylo to jednoho roku na jaře,“ vypráví paní, „venku už byla tma a já najednou koukám, před brankou svítí dvě světla, jako od auta. Kdopak to k nám tak pozdě večer jede? Bylo asi po desáté večer. Já se nebojím, vzala jsem baterku a vyšla před dům, abych se podívala, kdo to přijel. Nic jsem neslyšela, žádný motor. Rozsvítila jsem baterku a najednou to zhaslo. A pak ticho a nic. Šla jsem se podívat k brance, ale nic tam nebylo. Vrátila jsem se do domu a první, co mě napadlo, že to byl můj zemřelý manžel, že se na mě přišel podívat. Asi za 14 dní se stalo něco podobného – jen venku svítilo jen jedno světlo, ale velké, tak půl metru v průměru to mělo, zase za brankou, těsně nad zemí. Taky mě napadlo, jestli si ze mě někdo nedělá legraci a nechce mě zastrašit. Ale když jsem vyšla ven, zase jsem neslyšela nic, žádné kroky a zase to zhaslo. To se ještě jednou opakovalo, zase asi za dva týdny.“
Mlýn je v údolí a na samotě, takže světelné úkazy u branky nemohly být odrazem nějakých vzdálených světel. Jako kanadský žertík by to také nebylo ono, kdo by se trmácel po lesní cestě dva kilometry do údolí jen proto, aby na chvíli posvítil dvěma lidem do okna, navíc podle velikosti světel by musel mít pořádně velký zdroj. A s největší pravděpodobností by na něj zareagoval pes, což se nestalo ani v jednom případě. Že by se paní chtěla učinit zajímavou? To však stěží připadá v úvahu, protože se s touto událostí svěřila při řeči proutkaři, který u nich hledal vodu, a myslela si, že jí třeba dá odpověď na to, co se jí stalo.
Jednalo se tedy o jakýsi projev jejího zesnulého manžela, který se na ni přišel z onoho světa podívat? Poprvé se to totiž stalo na den jeho úmrtí. A souvisely spolu vůbec ony tři úkazy? Nebo to byl nějaký přírodní jev, například kulový blesk? Na brance ani před ní na zemi nebyly zjištěny žádné změny, žádné stopy, které by mohly vést k nějakému bližšímu určení popisovaných příhod. Ještě nás může napadnout další vysvětlení, to nejfantastičtější – nenavštívila dotyčnou paní nějaká cizí inteligence? V této souvislosti musíme dodat, že v roce před touto událostí, začátkem července, zhruba kilometr od zmíněného mlýna, vyděsilo v noci osm skautů, kteří si tam připravovali letní tábor, diskovité těleso s okénky, které se znenadání objevilo nad tábořištěm, zmizelo, znovu se objevilo na jiném místě , a pak pomalu odplulo za zvuku jemného vrčení pryč.
(ngn)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2506486
DnesDnes325
VčeraVčera630
Tento týdenTento týden325
Tento měsícTento měsíc17832

Partnerské weby

apartman banner