V souvislosti se zveřejněnou předpovědí karma-numeroložky Hannah J. Nesvadba na rok 2014 přišly do redakce dopisy s dotazy, jak vidí rok 2014 astrologové. Zde je náhled pražského astrologa, Vítka Kuntoše…

Konec roku se nenápadně blíží, a tak je vhodná chvíle o povídání o konstelacích toho roku následujícího. Skrze astrologické konstelace lze odhalit trendy a témata, díky jimž můžete do roku 2014 vstoupit připravení a uvědomělí.
Ohlédnutí za rokem 2013
Již Tomáš Akvinský pravil, že „astra inclinant, non necessitant“, nebo-li že hvězdy naznačují, ale nenutí. Astrologie není deterministická, budoucnost není dopředu přesně stanovená. Přesto nám hvězdy naznačují trendy, na základě kterých je možné leccos vytušit. Konkrétní projev a dopad těchto trendů lze pouze odhadovat, ale již jejich samotná znalost prozrazuje mnohé. Aby bylo každému zřejmé, jak tyto trendy fungují, nahlédněme do mé předpovědi na rok 2013. Rok sice ještě není u konce a může nás ještě překvapit, přesto se již některé trendy naplnily. V souvislosti se situací v Sýrii jsem hovořil o „náročném období“, přičemž jsem tehdy netušil, že se to naplní prostřednictvím hrozícího válečného konfliktu. O budoucnosti USA jsem řekl, že tam „budou mít příležitost dostat se z nejhoršího“. A skutečně, ekonomika USA hlásí výraznější růst než vloni - o 1,8 % a tzv. Dow Jonesův index, významný ukazatel vývoje amerického akciového trhu, dosáhl rekordního maxima. V souvislosti s naší zemí jsem uvedl, že „vládnoucí strany mohou předvádět nevídané, bude docházet k náhlým a nečekaným obratům“ a z této astrologické kvality se vyklubal pád vlády. A dalo by se pokračovat…
Zajímavé okamžiky roku 2014
Celý rok bude na nebeské klenbě figurovat konstelace z loňského roku - kvadratura mezi Uranem v Beranu a Plutem v Kozorohu. Jedná se o velice tvrdou vazbu, která přináší pro celý rok napjatou atmosféru. V životech mnohých budou probíhat těžké zkoušky, mnozí o něco důležitého přijdou a nemusí být vždy na první pohled zřejmé, že to je pro naše vlastní dobro. V této vazbě se odráží i mocenské tlaky, výbušné energie a tendence bořit tradiční principy, které se mohou realizovat na úrovni jednotlivce i celosvětově. Kvadraturu doplní od února ještě Jupiter, témata této konstelace se tak mohou ještě více prosadit. První polovina roku se proto jeví jako náročnější, a to zejména v dubnu, kdy se disharmonicky zapojí i Mars a vytvoří tzv. velký kříž. Mars se pak zapojí problematicky i v průběhu listopadu. Konstelace mohou zejména v těchto obdobích, ale i v celém roce 2014, přinášet politické konflikty či přírodní katastrofy. Není třeba se ovšem této doby obávat, jelikož jakýkoli projev očisty - ať na úrovni osobní či společenské - je nesmírně důležitý. Dochází ke změnám ve vědomí a je zde na místě hovořit o již trochu zprofanovaném pojmu - transformaci.
Snáze budeme vnímat hlubší souvislosti této transformace v průběhu jara, kdy bude Jupiter v trigonu na Neptun. Tato vazba může přinést více laskavosti do mezilidských vztahů, větší zájem o druhé i silnější duchovní prožitky. Inspirace, která v té době přijde, může naznačit další možnosti našich životů a stojí za to ji následovat. Další zajímavý moment nastane na obloze v měsíci říjnu. Toto období může být velice příjemné a hezké, lze snadno dosáhnout úspěchů. Je ovšem třeba zachovat chladnou hlavu a vydržet, snažit se o trpělivost. V této době mohou být napjaté vztahy mezi jednotlivými státy a diplomatické vazby budou skřípat. Nepříjemné situace se projeví rychle a nečekaně, může dojít k otřesům i skandálům.
USA
Pluto v opozici na Slunce horoskopu USA značí, že po vydechnutí v minulém roce zemi čeká nový nápor. Bude se redefinovat podstata Spojených států, uvnitř budou probíhat zásadní změny, přičemž to může pozměnit vnímání USA ve světě. Finanční problémy na sebe nenechají dlouho čekat, ekonomika zažije pravděpodobně nový propad. Důležité je, že Neptun přináší nové ideje, které mohou být nakonec hnací silou změn, a taktéž přinese posílení levicových trendů.
Evropská Unie
Svěží vítr může zafoukat do plachet EU, zejména pak léto 2014 může přinést určité uvolnění byrokratických otěží. Větší síly by měla EU zaměřit na sociální témata, na kterých může získat i nemalé politické body.
Česká republika
Nový rok bude příslibem stabilizace politické situace, přičemž není pochyb o tom, že podporu hvězd budou mít zejména levicově zaměřené strany. Česká republika může vybudovat i nová výhodná spojenectví a partnerství na mezinárodní úrovni. Může dojít i ke sporům - v období od května do října, kdy mohou obraz naší země pokřivit média. Stejně tak ale mohou vyplout na povrch důležité informace…

Jak vidno, nudit se v roce 2014 určitě nebudete. Nezapomínejte, že veškeré dění má svůj hlubší smysl, mějte důvěru ve zdánlivě nejisté cesty. Můžete si být jisti, že vás čeká vždy jen to nejlepší, co vás může potkat. V pochopení těchto pravidel Universa je astrologie úžasnou pomocnicí. Do roku 2014 všem přeji co nejvíce splněných přání!

Vít Kuntoš: www. astrolog-terapeut.cz

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2456996
DnesDnes122
VčeraVčera736
Tento týdenTento týden122
Tento měsícTento měsíc7942

Partnerské weby

apartman banner