Následující výčet faktorů, které ovlivňují náš zdravotní stav a psychickou pohodu, je velmi zjednodušený. Je těžké zachytit všechny příčiny, jež mohou vést k onemocnění, navíc stejná onemocnění u jednotlivých lidí mohou být vyvolána různými faktory.
Lenost! Ke svému tělu se chováme příliš konzumně a spotřebitelsky a zapomínáme na pohyb, který by měl být důležitou součástí našeho života.
Život pod tlakem! Svůj díl na našem zdravotním stavu má i přepínání a stres. Síly a rezervy našeho organismu jsou značné, ale nikoli nekonečné. Neustálé přeceňování vlastních možností vede k rychlému vyčerpání životních sil a náš organismus se začne bránit v podobě onemocnění.
Negativní emoce! Základem zdravotních potíží jsou dlouhodobé negativní emoce, a to i ty neuvědomované. Každý z nás je zahlcen spoustou záporných emocí a pocitů, které se nám hromadí a nepříznivě ovlivňují proudění energie v našem organismu. Hněv, nenávist, úzkost, zuřivost, žal, zármutek, melancholie, sklíčenost, osamělost, sebeobviňování… jsou velkými spojenci nemoci. Pokud nás někdo vyprovokuje a my přehnaně emocionálně zareagujeme, přicházíme o spoustu naší cenné energie. Jestliže se budeme rozčilovat často, náš energetický systém se oslabí a hrozba onemocnění vzroste.
Smetí v hlavě! Příčinou nemocí mohou být nekontrolované a intenzivní, ale převážně negativně zaměřené myšlenky. Duševní činnost vyžaduje nemalé množství životních sil, a přehršle neradostných myšlenek může vést k chronické únavě, případně až k onemocnění. S tím úzce souvisí i stavy nostalgie a deprese, které narušují energetickou bilanci organismu. Bylo zjištěno, že nejčastěji onemocní lidé, kteří nedávají najevo svá trápení a bolest skrývají ve svém nitru.
Nevyřešené konflikty! Život znamená rozvoj, a pokud je omezován nebo zadržován, mohou vznikat nemoci. Například pokud udržujeme manželství či partnerství za každou cenu, neprokazujeme tím žádnou laskavost partnerovi ani sami sobě, a už vůbec ne dětem a svému okolí. Není-li mezi partnery prostor, pochopení, dostatek tolerance a úcty, ať jde raději každý svou cestou.
(žuk)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2471056
DnesDnes268
VčeraVčera623
Tento týdenTento týden1471
Tento měsícTento měsíc2686

Partnerské weby

apartman banner