Stav lékařsky nazývaný tinnitus označuje nepřetržité zvonění nebo bzučení v jednom nebo obou uších, které slyší pouze postižený. V některých případech je příčina jednoduchá – ucpání zevního ucha mazem. K dalším a mnohem vážnějším příčinám patří ztráta sluchu, hypertenze, Ménierova choroba ( závratě a postupná ztráta sluchu způsobené onemocněním vnitřního ucha) a otoskleróza ( typ hluchoty, která se vyskytuje rodově).
V dalších případech souvisí zvonění v uších se stářím a užíváním určitých léků, např. acylpyrinu a chininu. Často se objeví zdánlivě bez příčiny, ačkoli tomuto stavu může napomoci úzkost a deprese.
Pokud je podezření na nějakou vážnou příčinu, anebo pokud to pacienta obtěžuje a vyvádí z rovnováhy, měl by co nejdříve navštívit lékaře.

Co doporučují terapeuti?

Akupresura
Zvonění v uších se údajně zmírní, jestliže zatlačíme prsty na most lícní kosti ve vzdálenosti šířky jednoho prstu před uchem.
Akupunktura
Akupunkturisté se tradičně domnívají, že zvonění v uších je projevem poruchy jater nebo onemocnění žlučníku. Z toho důvodu se zabývají tlakovými body na meridiánech jater, žlučníku a vládce. K tomu se aplikuje na meridiánech močového měchýře a ledvin Požehování - terapeutické využití doutnajících bylin.
Homeopatie
Údajně účinně působí celá řada léků. Pokud pociťujete bolest v ušních chrupavkách při velkém rámusu, motolici a hluchotě, jako jeden z nejúčinnějších léků se doporučuje Salicylic acid 6. Při zvonění, sykotu a cinkání v uších, které se zhoršuje při pohybu, zkuste China off 6.
(ng)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2474690
DnesDnes438
VčeraVčera593
Tento týdenTento týden1031
Tento měsícTento měsíc6320

Partnerské weby

apartman banner