Čaj z meduňky lékařské nebo heřmánku má nejen příjemnou chuť, ale také léčivé účinky při poruchách nervového systému. Tento čaj lze používat i dlouhodobě. Protidepresivní bylinkou je i třezalka tečkovaná, která se někdy nazývá „arnika nervů“. Čaj z této bylinky je třeba používat alespoň 25 dnů, aby se projevily protidepresivní účinky. Účinek zesílíte, když čaj připravíte ve směsi s meduňkou a dobromyslí. Doporučuje se ho pít hlavně na noc, neboť uvolňuje, zbavuje tenzí a navíc napomáhá klidnému spánku.
Při psychickém přetížení organismu a depresivních stavech se z cizokrajných bylinek doporučují eleuterokok, v tradiční čínské medicíně oblíbená bylinka schizandra (klanopraška čínská), gingo biloba (jinan dvojlaločný).
Proti stresu můžete vyzkoušet i jednoduché cvičení:
+ Malíčky obou rukou položíte k vnitřním koutkům očí (pod začátek obočí) a zlehka jimi tlačíte. Počítejte do deseti. Cvik můžete ještě několikrát opakovat.
+ Dotkněte se ukazováčky lehce palců téže ruky. Ostatní prsty budou natažené. Vydržte několik minut a toto cvičení během dne několikrát opakujte. Tato pozice zlepšuje i myšlení a koncentraci a aktivuje paměť.
+ Točte levým palcem uprostřed pravé dlaně. Jemněji, když se nadechujete a silněji, když vydechujete. Opakujte 15-20krát na každé ruce.
(žuk)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2471051
DnesDnes263
VčeraVčera623
Tento týdenTento týden1466
Tento měsícTento měsíc2681

Partnerské weby

apartman banner