Elfky – divoženky nebyly původně nadpřirozenými bytostmi. Byly to ženy a dívky z masa a krve. Podle pověstí přežívaly poslední zbytky skupin lovců a sběračů poměrně hluboko do středověku. Tento zvláštní národ byl rozšířen v malých, rozptýlených komunitách po většině střední, západní a severní Evropy a právě on dal základ pověstem o elfech. Ne však dnešní obraz vysokých, světlovlasých a oslnivě krásných stvoření. Původní elfové a diví lidé byli malí a nehezcí. Byli pevně spjatí s divočinou, byli její nedílnou součástí.
Pověst se shoduje v tom, že dokázali skvěle ovládat luky, ale mnoho věcí si nedovedli sami vyrobit. Existuje mnoho příběhů, kdy divý muž dřevorubcům přinesl kus masa a odnesl sekeru. Prý nemluvili, jen přišli, přinesli maso a vzali si, co potřebovali. Divoženky měnily s ženami lesní plody a léčivé byliny za látku a sůl.
Jejich ženy byly malé, vlasaté a neupravené, ale znalé bylin a léčení. Žily v divočině a často bývaly milenkami a učitelkami léčitelů a přítelkyněmi kořenářek. Byly zdrojem jejich znalostí a informací, protože moderní člověk už nedokázal s rostlinami komunikovat. Prý obdivovaly krásu dětí civilizovaných lidí, a proto vyhledávaly muže z lidské populace. Často také podvrhly své malé, tmavé a na tehdejší dobu škaredé dítě a to krásné, světlovlasé si vzaly. Jejich muži byli nevysocí, podsadití, velmi svalnatí a rychlí. Lovci, kteří znali cesty lesní zvěře a rozuměli řeči zvěře.
I víly tančící při úplňku na pasece mají pravděpodobně původ v rituálech tohoto prastarého lidu. V Německu se dodnes tančí kolové tance, které prý vychází z úplňkového reje vil. Tyto divé ženy pravděpodobně provozovaly rituály plodnosti a tančily prý proti směru hodinových ručiček, tedy zcela intuitivně ve směru proudění energie Měsíce.
Někteří dnešní lidé prý v sobě nosí krev tohoto zvláštního národa. Na první pohled se neliší, ale jsou přirozeně pohybliví a jejich instinkty fungují skvěle i v dnešní době. I oni prý dokáží mluvit se zvířaty a rostlinami a cítí rytmus přírody v cyklu roku i v cyklu měsíce. Prý také vidí myšlenky lidí a jen málo je jim skryto.
(han)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2469803
DnesDnes218
VčeraVčera674
Tento týdenTento týden218
Tento měsícTento měsíc1433

Partnerské weby

apartman banner